Nejúspěšnější šachová škola v ČR

OPEN Suchy Bór - hodnocení trenéra

Pěkných sportovních úspěchů dosáhla naše výprava na turnaji v polském Suchém Bóru. Celkovým vítězem turnaje se stal Lucian Vantuch, 7. místo obsadil Martin Vašínek (vyhrál kategorii 2007 a mladší), 9. místo Petr David Lanča a 20. místo Marek Odlevák.

Jak hodnotí turnaj trenér Zdeněk Holeksa? Přečtěte si v komentáři

Komentáře

O víkendu 6. - 7. června jsme se vypravili s malou výpravou na Suchy Bór Open do Polska. Suchý Bór leží poblíž Opole. Výprava nakonec čítala jen čtyři děti. Všichni si zahráli sloučený turnaj pro děti do osmi, desíti a dvanácti let. Lucian Vantuch byl první nasazený a dalšími spolubojovníky byli Petr David Lanča, Marek Odlévák a nejmenší Martin Vašínek.

Turnaj se hrál na sedm kol. Suverénně jej vyhrál Lucian, který soupeřům dovolil jen jednu remízu. Trošku v jeho hře byla zbrklost, ale celkový výsledek to nakonec neovlivnilo. Petr odehrál slušný turnaj. Ve své kategorii, které byly vyhlašovány zvlášť, dokázal získat 4. místo. Z partií je ale vidět menší vyhranost a trochu respekt před aktivními tahy, které připouští aktivitu i na druhé straně. Marek hraje svoje šachy a moc si do toho nechce nechat mluvit. Chyby, které dělá, ho stojí spoustu zajímavých pozic. Tři bodíky jsou určitě málo. Martin hrál pěkné šachy je vidět slušný pokrok v pochopení souhry, ale má ještě hodně co zlepšovat. Nakonec byl na celkovém 7. místě a svou kategorii s přehledem vyhrál.

Open se hrál v zajímavém prostředí koupaliště a ubytování bylo příjemné. Jen mi přišlo, že sezóna ještě nebyla zahájena a tak vše v areálu bylo nachystáno jen napůl. Kluci by si to jistě více užili, kdyby mohli skočit do bazénu, ale když v něm není voda… Partie byly hrány hned za sebou, a tak na provětrání byl čas až večer. Fotbálek v tom vedru ale byl taky jen na chvilku. Kluci si všichni odnesli věcné ceny a tak měl každý odměnu za své snažení.