Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ostravský koník - hodnocení Stanislava Jasného

O sportovních úspěších členů Beskydské šachové školy na mezinárodním šachovém festivalu "Ostravský koník 2013" jsme vás již informovali v upoutávkách:

 

Nyní se na vystoupení našich hráčů můžeme podívat pohledem trenéra Standy Jasného.

Komentáře

Ostravský Koník 2013

"V tradičním" čase proběhl "tradiční", pro náš region významný mezinárodní turnaj Ostravský Koník. Tento kvalitní turnaj bývá standardně velmi dobře obsazen a ne jinak tomu bylo i letos. O to víc potěší hojná účast našich talentů a ještě víc zahřeje pohled na výsledkovou listinu. Naši hráči obsadili celé široké spektrum nabízených turnajů a rozhodně se mezi silnou konkurencí neztratili.  Velmi potěšující je start těch nejmladších, kteří měli možnost v partiích s ostřílenými soupeři nabírat cenné zkušenosti a vedli si při tom dost statečně. Drtivá většina talentů Beskydské šachové školy rovněž nabrala nemalý zisk do svého osobního koeficientu, což je však méně podstatné, než kvalita předvedených partií.  Pochvalu za své výkony si zaslouží prakticky téměř všichni (a doslova všichni, protože i tam kde to nevyšlo, se nehrálo špatně a bylo to poučné), ze všech našich zúčastněných. Výsledky je možno nalézt v přiložených tabulkách. I přes tento celkový úspěch a super výkony mnohých nelze nevyzdvihnout některé obvzlášť zajímavé individuální výsledky. Řeč jde o výkonech Natálky Kaňákové, která se v konkurenci "tvrdých chlapů" dokázala prosadit na oceněné pozice a v kategoriích doslova" pobrala, co se dalo" a o Michaelu Kubíkovi, který reálně atakoval normu mezinárodního mistra, suverénně vyhrál kategorii do 2200 a skončil v A turnaji "až" na skvělém  dvanáctém místě. 

Děkuji (tentokrát hooodně oprávněně) všem hráčům za skvělou reprezentaci a také rodičům, kteří zajišťovali servis a dopravu. Těším se na další úspěšné vystoupení našich členů.    

Stanislav Jasný