Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 10.kolo + komentář

10. kolo "Otevřeného klubového přeboru" bylo sehráno v úterý 8. dubna a zaznamenali jsme tyto výsledky: Saforek M. - Štěpán P. 0,5-0,5, Kotouček J. - Kuchař M. 0,5-0,5, Lepík J. - Kubala K. 1-0, Lavrišin J. - Kaňák V. 1-0, Vantuch L. - Koval K. 0-1, Chochula M. - Adamec T. 1-0, Bebek I. - Ficko M. 1-0

Průběžně jsou ve vedení - 1. Patrik Štěpán a Matěj Kuchař, 3. Jaroslav Lepík a Karel Kubala

Závěrečné 11. kolo "Klubového přeboru" se uskuteční v úterý 15. dubna.

Komentáře

Komentář 10. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku.

Klasik by řekl, že „kostky jsou vrženy“ – avšak po 10. kole přeboru zůstává ještě mnoho otázek nezodpovězených? O absolutním vítězi se rozhodne mezi Patrikem Štěpánem a Matějem Kuchařem, když Patrik v 10. kole remízou s Michalem Saforkem ztratil své půlbodové vedení.

Také boj o 3. místo zůstává otevřený, když Karel Kubala prohrál i druhý svůj souboj s finišujícím Jaroslavem Lepíkem, který se tak na něj bodově dotáhnul a je největším adeptem na vybojování bronzové pozice. Na paty mu však šlape i M. Saforek, jehož půlbodová ztráta ještě dává rovněž šanci 3. místa v případě zaváhání J.Lepíka v posledním kole… K.Kubala je již zřejmě ze hry o medailové umístění, když poslední kolo má již předehráno s P.Štěpánem a tuto partii prohrál.

O finanční ceny však bojují také hráči druhé skupiny – bez bodové bonifikace, kde některou z cen má již zajištěnou Martin Chochula, který uhrál z 10 kol 5,5 bodů. Zvolený model soutěže je však velice vyrovnaný a motivační, protože o další 2 ceny před posledním kolem stále ještě mohou zabojovat teoreticky další 4 hráči – L.Vantuch (4,5 b), I.Bebek a V.Kaňák (4 b) a možná i M.Ficko (s uhranými 3,5 b).

Vše se tak rozhodne už příští úterý (15.4.), kdy je termín posledního kola. K účasti zveme i další příznivce šachové hry, kteří si mohou zahrát volné, nesoutěžní partie, nebo se prostě jen podívat na příkladně bojovný průběh všech partií přeboru…

8.4.2014, Karel Kubala