Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 2. kolo

V úterý 19. ledna bylo odehráno 2. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Štěpán P. - Kubala K. 1-0, Kuchař M. - Sysala S. 1-0, Vyvial V. - Lavrišin J. 0-1, Kotouček J. - Kluz M. 0,5-0,5, Frank A. - Bebek I. 1-0, Kaňák V. - Koval K. 0,5-0,5, Štěpán M. - Adamec T. 1-0.

Po 2. kole máme toto pořadí: 1místo Patrik Štěpán, 2. místo Matěj Kuchař 3. místo Karel Kubala.
 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

v úterý 19.1.2016 proběhlo 2. kolo 11. cyklu přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. Startovní pole se nám rozrostlo z 15 na 18 účastníků, což již nyní je 2. nejvyšší účast v historii tohoto turnaje, od té doby co je započítáván na FIDE ELO. Významné je zapojení vítěze podzimní části soutěže – Matěje Kuchaře, který navíc mezitím poskočil se svým ELO o více nežli 200 ELO bodů a stává se tak v tuto chvíli také 1. nasazeným hráčem turnaje. Vzhledem k doplnění o další posily se bude při dvoukolovém turnaji pro hráče horní půlky startovní listiny pohybovat průměr soupeřů kolem hodnoty 1900!! Vzhledem k otevřenosti soutěže, do které je možné vstoupit prakticky kdykoli, je stále vhodný čas se do turnaje ještě zapojit, takže stále věřím, že se opět dostaneme nad 20 zúčastněných hráčů. Znovu také opakuji, že absence v úvodních kolech není nijak významná, protože systém soutěže umožňuje scházející partii dodatečně odehrát (i když to není povinné) a navíc jsou v kalendáři soutěže 3 dohrávkové termíny!

Ve 2. kole se tedy odehrálo dalších 7 partií, když se tentokráte nekonalo žádné významnější překvapení a hráči výše nasazení převážně bodovali. Nejvýše byla nasazena dvojice Patrik Štěpán s bílými proti Karlu Kubalovi. Bílý po celou partii udržoval aktivitu a po kombinačním obratu vystupňoval tlak na černého krále a po 3 hodinách hry zvítězil. Velice bojovná byla i partie Matěje Kuchaře proti Stanislavu Sysalovi, který již podruhé silně vzdoroval našim mládežnickým talentům. Po ostrých kombinačních zápletkách však nakonec slavil vítězství Matěj, který tak opět dobře vstoupil do turnaje. Výjimkou v jasné převaze hráčů bodujících bílými figurami byla partie Václav Vyvial – Jan Lavrišin, kde jako jediný vůdce černých kamenů dosáhl na celý bod. Smírně pak skončily po dlouhých bojích 2 partie: Jiří Kotouček – Miroslav Kluz a Vladimír Kaňák – Karel Koval. Do úplného výčtu schází uvést vítězství Adama Franka nad Ivanem Bebkem a Michala Štěpána nad Tomášem Adamcem. Vzhledem k lichému počtu přítomných hráčů si Pavel Pravec připsal kontumační bod.

Podle historických zkušeností se dá očekávat, že se startovní pole ještě nepatrně rozroste, takže ještě jednou si tedy dovoluji znovu pozvat další zájemce k účasti na turnaji, který je zcela nenáročný časově i ekonomicky a hlavně je pořádán pro přátele šachu. 3. kolo je na pořadu příští úterý 26. 1. 2016. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů (nyní již v turnaji startují hráči 5 různých oddílů + 2 neregistrovaní).

Další informace a tabulku po 2. kole naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala