Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 3.kolo + komentář

3. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se odehrálo v úterý 22. ledna. Turnaj bude započten na LOK a FIDE ELO, celkem se turnaje účastní 15 hráčů. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Kuchař M. - Lavrišin J. 1-0, Lepík J. - Saforek M. 1-0, Ficko M. - Kubala K. 0-1, Kotouček J. - Koval K. 0-1, Bebek I. - Boháč M. 1-0, Kaňák V. - Chochula M. 0-1, Vantuch L. - Adamec T. 1-0

 Průběžně jsou ve vedení - 1. Matěj Kuchař, 2. Jaroslav Lepík, 3. Karel Kubala

                                      

                                       Máte chuť si také zahrát? Přijďte a můžete se zapojit mezi nás!

Komentáře

Komentář 3. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku.

 

To, čím je 7. cyklus soutěže zcela mimořádný, je 100 % účast přihlášených hráčů ve všech dosud konaných kolech, takže při zatím 15 zapojených hráčů se pokaždé odehrálo 7 partií a po třech kolech z 11 daných rozpisem soutěže, je již nyní odehrána 1/3 počtu partií jako za celou podzimní část !!

Není zcela pravda, že ve 3. kole byla účast 100 %, protože ze studijních důvodů chyběl P.Štěpán, což však na počtu 7 možných odehraných partií nic nezměnilo. Jelikož však Patrik tvořil dosavadní tříčlennou vedoucí skupinu turnaje a Matěj Kuchař porazil dalšího z vedoucí trojice Jana Lavrišina, tak se Matěj probojoval na samostatnou vedoucí pozici. Samozřejmě s postupem soutěže se i pole jeho pronásledovatelů zúžilo na 4 hráče, což je možné vysledovat z přikládané tabulky.

Obecně se dá říci, že na prvních 3 šachovnicích dopadly partie ve prospěch výše nasazených hráčů. Z dalších  je však možno hned dvě partie označit za překvapení a to ze strany nejstaršího a nejmladšího účastníka soutěže, kteří se utkali v minulém kole, když oba zvítězili proti papírově favorizovaným soupeřům.

Další opakovaně komentovanou předností turnaje je jeho resultativnost, když ve třetím kole nebyla ani jediná partie ukončená nerozhodným výsledkem a opět se bojovalo ve všech partiích až do vyčerpání všech možností.

Na závěr nezbývá, nežli zopakovat pozvání stále váhajícím hráčům, protože vstup do soutěže je možný kdykoli a pro hráče s ambicemi na celkové pořadí je také umožněno dodatečně dohrát scházející partie – takže se na všechny těšíme opět příští úterý.

21. 1.2014, Karel Kubala