Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 5.kolo + komentář

5. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se odehrálo v úterý 11. února. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Kubala K. - Kuchař M. 0-1, Štěpán P. - Koval K. 1-0, Lepík J. - Lavrišin 1-0, Kotouček J. Ficko M. 1-0, Chochula M. - Saforek M. 0-1, Vantuch L. - Kaňák V. 1-0, Bebek I. - Kaňák V. 1-0. Průběžně jsou ve vedení - 1. Matěj Kuchař, 2. Patrik Štěpán, 3. Jaroslav Lepík + Karel Koval + Karel Kubala

                                       6. kolo se odehraje v úterý 18. února

Komentáře

Komentář 5. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku.

 

V 5. kole soutěže se odehrálo dalších 7 partií a kromě toho se v uplynulém týdnu odehrály 2 dohrávky scházejících partií – nebo-li herní aktivita stále velmi vysoká se zachováním maximální bojovnosti ve všech partiích, když opět ani jedna neskončila nerozhodným výsledkem.

Páté kolo by se současně dalo nazvat heslem „mládí vpřed“, když oba zúčastnění talenti Matěj Kuchař a Patrik Štěpán v boji o přední pozice zvítězili a zaujali tak 1. a 2. pozici průběžného pořadí. Určitě velice cenné je pro Matěje získaný bod nad vítězem podzimní části přeboru K.Kubalou, který ho mohl ve vedení vystřídat, ale Matěj s černými figurami partii zahrál opět znamenitě a své vedoucí postavení si naopak velmi upevnil a na svého kamaráda Patrika má bodový náskok a na další pronásledovatele dokonce bod a půl.

Z dalších výsledků stojí snad jen za pozornost již druhé vítězství benjamínka a nováčka soutěže Luciana Vantucha (z dosavadních 3 odehraných partií). Jinak zatím horní pole nasazených hráčů lehce narušuje jen Ivan Bebek, který jako jediný bez nasazovacího koeficientu se těsně probojoval do horní poloviny tabulky.

Další kolo je na pořadu již příští úterý, kdy zveme k účasti i ty, kteří se přijdou třeba jen podívat nebo si zahrát jen nějakou tu bleskovou partii.

 

11.2.2014, Karel Kubala