Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 6. kolo

6. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO bylo odehráno v úterý 17. února.  Zaznamenali jsme tyto výsledky, Kubala K. - Lepík J. 1-0, Miča M. - Sysala S. 0-1, Křenek M. - Vantuch L. 0-1, Koval K. - Lavrišin J. 0-1, Bebek I. - Saforek M. 0-1.  Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Po 6. kole jsou ve vedení - 1. Karel Kubala, 2. Jaroslav Lepík, 3. Stanislav Sysala.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 17.2.2015 byly na pořadu partie 6.kola přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. Odehrané kolo by se dalo nazvat kolem příznivým pro vůdce černých figur, když pouze Karel Kubala  v odvetě s Jaroslavem Lepíkem dokázal zvítězit bílými, zatímco ostatní 4 partie skončily pro bílé nezdarem a s nulovým bodovým ziskem.

Uvedené vítězství K.Kubaly způsobilo opět jeho návrat na 1.místo průběžného pořadí soutěže, i když oba hráči mají zatím jednu absenci, kterou mohou v dohrávce své dosavadní bodové konto vylepšit. Překvapením turnaje je podobně jako v podzimní části soutěže Stanislav Sysala, který dokázal v partii proti Marku Mičovi, kde již měl figuru méně, proměnit chybou soupeře v celý bod ve svůj prospěch, když se mu podařilo soupeři dát mat. Historie se však již nikdy neptá na okolnosti dosaženého výsledku a S.Sysala jako 7.nasazený se tak již probojoval na dělené 2.místo v soutěži. V dalších třech duelech zvítězili papírově silnější hráči vedoucí černé figury v partiích Michal Křenek – Lucian Vantuch, Karel Koval – Jan Lavrišin a Ivan Bebek – Michal Saforek.

Zatímco poslední 3 běhy soutěže byly ve znamení boje mezi tandemem dříve narozených K.Kubalou a J. Lepíkem versus naši mládežničtí talenti P.Štěpán a M.Kuchař, tak nyní při absenci těch starších talentů se zdá být, že ten boj o medailové pozice bude záležitostí těch starších hráčů. Do konce soutěže však ještě stále zbývá odehrát 7 kol – a to se ještě může leccos přihodit a i v turnaji současně startující mládežníci se kolo od kola zlepšují, takže vůbec není vyloučeno, že se ještě udá nejedno překvapení a boj o medailové pořadí je stále otevřenou záležitostí. Klamající je také současný stav průběžného pořadí z pohledu potenciálu zisku bodů v dohrávkách u hráčů, kterým třeba ještě scházejí i 2 partie k dohrání…

7.kolo je na pořadu opět příští úterý a do turnaje je stále ještě možné přistoupit. Další informace na www.chessfm.cz.

Karel Kubala