Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 6.kolo + komentář

V úterý 18. února bylo odehráno 6. kolo "Otevřeného klubového přeboru" a jednotlivé partie skončily s těmito výsledky: Kuchař M. - Štěpán P. 0-1, Koval K. - Kubala K. 0-1, Bebek I. - Kotouček J. 0-1, Lavrišin J. - Vantuch L. 0,5-0,5, Ficko M. - Chochula M. 1-0.

 

Průběžně jsou ve vedení - 1. Patrik Štěpán, 2. Matěj Kuchař, 3. Karel Kubala

                                       7. kolo se odehraje v úterý 25. února

Komentáře

Komentář 6. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku.

V 6. kole soutěže se odehrálo jen dalších 5 partií a snadno můžeme zde vysledovat souvislost mezi šachovou hrou a hokejem, jelikož se ve stejném čase konal zápas našich hokejistů se Slováky na olympiádě v Soči a tomu opravdu dali mnozí přednost… Naštěstí máme příští úterý naplánován termín na dohrávky (nebo i předehrávky) scházejících partií, takže věřím, že se jich určitě několik uskuteční a scházející partie se dohrají…?

Šesté kolo bylo nejvýznamnější v tom, že dosud neporažený lídr soutěže Matěj Kuchař okusil první porážku od svého mládežnického kolegy Patrika Štěpána. Čelo tabulky se tak opět trochu srovnalo a pokud by J.Lepík využil dohrávkového termínu k realizaci scházející dnešní partie a byl by úspěšný, tak by čelo soutěže tvořilo 5 hráčů (i když ti mládežníci mají shodně půl bodu náskok – do konce soutěže je však ještě stále 5 kol, takže kdo ví jak to dopadne….?).

Z dalších výsledků stojí za pozornost další půlbodový zisk benjamínka a nováčka soutěže Luciana Vantucha – tentokrát proti 7. nasazenému Janu Lavrišinovi a pokud i on využije možnosti dohrávek 2 scházejících partií a bude alespoň částečně bodovat, tak bude bezesporu velmi příjemným překvapením v turnaji !!

Jak již bylo uvedeno v úvodu, tak příští úterý je naplánován dohrávkový termín, kde je jen záležitosti každého z hráčů, zda toho k nějakým dohrávkám využije – samozřejmě je potřeba se s potenciálním soupeřem, který má srovnatelný bodový zisk, dopředu dohodnout… K účasti i ty, kteří se přijdou třeba jen podívat nebo si zahrát jen nějakou tu bleskovou partii.

 

18.2.2014, Karel Kubala