Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 7.kolo + komentář

7. kolo "Otevřeného klubového přeboru" bylo sehráno v úterý 4. března a jednotlivé partie skončily těmito výsledky: Štěpán P. - Lepík J. 1-0, Kotouček J. - Kuchař M. 0-1, Saforek M. - Kubala K. 0-1 , Koval K. - Lavrišin J. 0-1, Chochula M. - Ficko M. 0,5 - 0,5, Vantuch L. - Bebek I. 1-0, Kaňák V. - Adamec T. 1-0

 

Průběžně jsou ve vedení - 1. Patrik Štěpán a Matěj Kuchař, 3. Karel Kubala

                                       8. kolo se odehraje v úterý 11. března.

Komentáře

Komentář 7. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku.

 

V 7. kole soutěže se odehrálo dalších 7 partií (při 15 hráčích maximum možného) a vzhledem k aktivitě dohrávek a předehrávek partií jsme z teoretických 49 partií na 48 reálně odehraných !! – prostě hráčská aktivita všech zúčastněných nadmíru vysoká.  Dramatičnosti soutěže přispívá i určitá vyrovnanost, když ve hře o 6 finančních cen je stále ještě 11 z 15 hráčů, takže dosavadní nasazení nám zřejmě vydrží až do závěrečných kol turnaje.

Minulá kola jsem psal o některých překvapivých výsledcích, které zúčastnění mládežníci v přeboru dosáhli. Dnes již asi mohu napsat, že se žádné překvapení neudálo, když všichni 3 naši talenti své partie vyhráli. Asi nejcennější vítězství zaznamenal Patrik Štěpán, proti 1. nasazenému Jaroslavu Lepíkovi a spolu s Matějem Kuchařem tak stále jsou na čele soutěže. Opačný výsledek ještě stále mohl zamíchat pořadím postupové tabulky – ale to se nekonalo. Jistě cenné je i vítězství 8 letého Luciana Vantucha nad Ivanem Bebkem, takže benjamínek turnaje již zvýšil svůj bodový zisk na 3,5 bodů ze 6 odehraných partií !! a všichni budeme hodně zvědaví, kam to až Lucian v turnaji dotáhne…?

Do konce turnaje tak již zbývají jen 4 kola – to 8. Je na pořadu již příští úterý a k účasti zveme i ty, co by si chtěli zahrát jen tak, mimo soutěž.

 

4. 3. 2014, Karel Kubala