Otevřený klubový přebor - 8. kolo

V úterý 3. března bylo odehráno 8. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO a zaznamenali jsme tyto výsledky, Kubala K. - Sysala S. 0-1, Koval K. - Lepík J. 0-1, Miča M. - Saforek M. 1-0, Lavrišin J. - Křenek M. 1-0, Vantuch L. - Vyvial V. 1-0, Kaňák V. - Adamec T. 0,5-0,5.  Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Po 8. kole na medailových postech najdeme - 1. Karel Kubala, 2. Jaroslav Lepík, 3. Stanislav Sysala.

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 3. 3. 2015 byly již na pořadu partie 8. kola přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. Odehrálo se celkem 6 partií a o největší překvapení se postaral Stanislav Sysala, když porazil vedoucího soutěže a 1. nasazeného Karla Kubalu a to dokonce černými figurami. Lídr soutěže si vybral slabší den a přestože partie byla ukončená překvapivým ponecháním dámy po jejím napadením jezdcem, tak již to bylo zřejmě v pozici, kde i tak by bílý musel hodně bojovat o záchranu alespoň půlky bodu… S.Sysalu jsem komentoval několikrát jako štiku soutěže již v podzimní části, kdy startoval po mnoha a monoha letech při svém věku jako hráč bez osobního ELO koeficientu. Nyní si přívlastek štiky soutěže  udržuje, když si od počátku svými výsledky udržuje postavení na medailových pozicích. Nyní to je samostatné 3. místo v průběžném pořadí a jen půlku bodu za vedoucím tandemem K.Kubala a J.Lepík. Všem třem hráčům chybí po jedné partii k dohrávce, což v případě úspěšného výsledku by na pořadí nic neměnilo.

Tímto momentem se však soutěž opět stává velice zajímavou, protože K.Kubala přišel o svůj bodový náskok a vše je nadále otevřeno, protože za touto skupinou je momentálně na samostatném 4. místě Marek Miča, který porazil Michala Saforka. M.Saforek zase ale patří do skupiny hráčů se čtyřbodovým ziskem a podobně jako Lucianu Vantuchovi i jemu schází dohrát 2 partie do plného počtu, takže oba by mohli v případě plného bodového zisku také proniknout na medailové pozice.

Na 5. místo celkového pořadí a jako nejlépe průběžně umístěný hráč bez  nasazovacího bodu  se vítězstvím nad Michalem Křenkem propracoval Jan Lavrišin.

Ve zbývajících partiích Karel Koval podal velmi dobrý výkon proti Jaroslavu Lepíkovi, i když mu nakonec podlehnul. Lucian Vantuch porazil Václava Vyviala a partie Vladimíra Kaňáka s Tomášem Adamcem skončila nerozhodným výsledkem.

Další úterý 10. 3. je dle rozpisu soutěže dohrávkovým datem, ale je to současně termín přeboru ČR jednotlivců mládeže, takže se to mládežníků vlastně netýká a své případné dohrávky budou muset řešit až potom. Tabulky a další informace jsou na www.chessfm.cz.