Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 8.kolo + komentář

V úterý 11. března se odehrálo 8. kolo "Otevřeného klubového přeboru" a zaznamenali jsme tyto výsledky: Lepík J. - Kuchař M. 0-1, Kubala K. - Lavrišin J. 1-0, Chochula M. - Bebek I. 1-0, Koval K. - Kotouček J. 0,5-0,5, Adamec T. - Ficko M. 1-0

 

Průběžně jsou ve vedení - 1. Patrik Štěpán a Matěj Kuchař, 3. Karel Kubala

V úterý 18. března se uskuteční 4. díl "Grand Prix v bleskovém šachu" a 9. kolo "Klubového přeboru" se odehraje v úterý 25. března.

Komentáře

Komentář 8. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku.

 

Soutěž se překlopila již do poslední třetiny a v 8. kole soutěže se odehrálo dalších 5 partií, což je sice podprůměr, který byl zapříčiněný zejména kolizí s termínem konání MČR mládeže, když v hlavní soutěži startuje P.Štěpán a ve vedlejším OPENu L.Vantuch. Jelikož však byly uskutečněny i předehrávky na tyto absence, tak při 15 hráčích mohlo být za 8 kol odehráno 56 partií – a právě tolik se zatím v přeboru odehrálo !!! Patrik Štěpán si svoji absenci předehrál s K.Kubalou – a to vítězně, a jelikož opět potvrdil svoji dobrou formu i Matěj Kuchař proti nejvýše nasazenému J.Lepíkovi, tak vedoucí mládežnický tandem si jasně upevnil své pozice na čele tabulky. V původovém závěsu je sice  K.Kubala, ale zatím v postupové tabulce nemá započtenou jednu předehrávku s nulovým výsledkem z parite s P.Štěpánem. Dá se tedy říci, že o prvních 2 místech je zřejmě rozhodnuto a zůstává ve hře jen boj o třetí místo, i když bodový odstup dalších hráčů na 3. místo je v tuto chvíli 2 body.

Za zmínku stojí snad výsledek Martina Chochuly, který vítězstvím nad I.Bebkem se snad jako první hráč probojoval svým bodovým ziskem mezi skupinu hráčů, kterým je tabulkový výsledek nadlepšován jednobodovou bonifikací.

Příští úterý je na pořadu 4. Turnaj GP v bleskovém šachu – a pro ty, co bleskáče nemilují je tak příležitost si třeba doplnit dohrávkami scházející partie. Zde bych tudíž současně upozornil na propozice soutěže, kterými se umožňují dohrávky a předehrávky jen do hodiny zahájení 10. kola soutěže (tedy do 8. 4. 2014) – takže komu nějaká partie schází a má zájem atˇ již o zlepšení svého postavení v tabulce, nebo jen o další tréninkovou partii, aby si včas domluvil odpovídajícího soupeře.

 

11. 3. 2014, Karel Kubala