Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 9.kolo + komentář

V úterý 25. března se odehrálo 9. kolo "Otevřeného klubového přeboru" a zaznamenali jsme tyto výsledky: Štěpán P. - Kotouček J. 1-0, Kuchař M. - Koval K. 1-0, Kubala K. - Lepík J. 0-1, Lavrišin J. - Chochula M. 1-0, Ficko M. - Saforek M. 0-1, Adamec T. - Vantuch L. 0-1, Kaňák V. - Bebek I. 1-0

 

Průběžně jsou ve vedení - 1. Patrik Štěpán a Matěj Kuchař, 3. Karel Kubala

V úterý 1. dubna jsou "dohrávky či předehrávky" a 10. kolo "Klubového přeboru" se uskuteční v úterý 8. dubna.

Komentáře

Komentář 9. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku.

A soutěž jde do finále !!  9. Kolo bylo opět velice aktivní, když se odehrálo dalších 7 partií a spolu s 2 dohrávkami se tak dostáváme již na 65 odehraných partií za necelé 3 měsíce! Tentokráte asi nedošlo k žádnému překvapení a o prvních 2 místech je již jasně rozhodnuto, když s náskokem vedou mládežníci Patrik Štěpán a Matěj Kuchař s 8,5 body. Karel Kubala, který ztratil pohodu podzimního cyklu soutěže, se utkal s finišujícím Jaroslavem Lepíkem, kterému bílými figurami podlehl a tak boj o absolutní 3. místo je stále otevřený a 2 kola před koncem o něj mohou usilovat stále ještě 4 hráči.

Rozdělení tabulky na hráče s jednobodovou bonifikací a ty ostatní zatím zůstává bez narušení, i když na 8. nasazeného hráče s bonifikací se dotáhli hned 2 pronásledovatelé ze 2. skupiny. Nejnadějněji na tom je benjamínek soutěže Lucian Vantuch, který již ze 7 partií má uhraných 4,5 bodů s výkonem blížícím se ELO 1600!! Bude sice pro něj problém nalézt soupeře k dohrání jeho 2 scházejících partií, ale pokud by v nějakých zabodoval, tak má našlápnuto k opravdu životnímu turnajovému výsledku ! Také ve skupině hráčů bez bodové bonifikace jsou vypsány 3 ceny – a teoreticky o ně stále ještě může usilovat 6 hráčů.

Na příští úterý je podle rozpisu soutěže stanoven dohrávkový termín, ale je možné přijít si zahrát jen tak volné partie a to i pro hráče, kteří v soutěži nestartují – takže všichni jste srdečně zváni. Zde bych opakovaně upozornil na ustanovení propozic soutěže, podle kterých je možné realizovat  dohrávky a předehrávky jen do hodiny zahájení 10. kola soutěže (tedy do 8. 4. 2014) – takže komu nějaká partie schází a má zájem atˇ již o zlepšení svého postavení v tabulce, vylepšit šance v boji o ceny, nebo jen o další tréninkovou partii, tak aby si včas domluvil odpovídajícího soupeře.

 

25. 3. 2014, Karel Kubala