Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

"Otevřený klubový přebor" měl v úterý 26. listopadu na pořadu dohrávky a předehrávky. Do konce turnaje chybí ještě odehrát dvě kola a co se týče pořadí, tak máme ještě mnoho neznámých. Svůj tradiční komentář pro naše čtenáře připravil Karel Kubala 

                                        

Průběžně jsou ve vedení - 1. Karel Kubala, 2. Petr Vysoglad, 3. Michal Saforek

Komentáře

Pravidelný hrací úterek 26.11.2013 pro přebor Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku měl tentokráte na programu dohrávky, protože podle pravidel soutěže je možné dohrávat nebo i předehrávat chybějící partie jen do zahájení 10.kola – to tedy znamená do 3.12. do 17,00 hodin.

Přestože tato možnost byla využita jen pro 3 dohrávky, tak byly významné z pohledu boje o umístění na stupních vítězů. Letošním „koněm“ soutěže již zůstane Michal Saforek, který dohrávkovou remízou s Jaroslavem Lepíkem je zcela určitě vítězem v části turnaje hráčů s nulovou bodovou bonifikací. A jelikož J.Lepík zremizoval i další partii s Petrem Vysogladem, tak se Michal bodově dělí o celkové 3. místo s Jardou a pro Petra „ztráta“ půlky v dohrávané partii znamená právě chybějící půlku na dosavadního lídra turnaje Karla Kubalu. Petrovou výhodou však zůstává, že s oběma konkurenty již své 2 partie odehrál, zatímco musí ještě dojít na odvetnou partii Kubala : Lepík, což může s konečným pořadím ještě zamíchat. Přitom však nelze podceňovat i další hráče v pořadí, na které lídři také ještě narazí.

Z těch, co ještě mají zájem o pravidelný trénink, se projevili uskutečněnou dohrávkou Tomáš Adamec vers. Vladimír Kaňák, kde tentokráte se prosadil vůdce černých kamenů.

Do bojů o celkově rozdělovaných 5 cen však ještě stále může zasáhnout mimo ty 4 z čela soutěže dalších 6 hráčů, takže je vidět, že soutěž svoji dramatičnost nepostrádá a mnoho otázek tak zůstává stále otevřených.

Karel Kubala