Otevřený klubový přebor - dohrávky

Úterý 30. ledna bylo vyhrazeno dohrávkám jarního cyklu "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: J. Matusík - P. Dudová 0-1; O. Matusík - D. Lička 0-1; M. Klus - V. Vyvial 0-1; A. Frank - J. Pavlica 1-0; M. Frank - M. Boháč 1-0; T. Schenk - V. Kaňák 0,5-0,5.

Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo Marek Miča, 3. místo Adam Frank.

Vážení přátelé,

v úterý 30. ledna 2018 byly na pořadu první dohrávky v 15. cyklu přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. Je vidět, že soutěž hraje již velký počet tradičních účastníků, protože tentokráte jich mnoho využilo i formu předehrávky partií. Šlo hlavně o mládežníky, kteří vědí, že mají před sebou mistrovství ČR, kdy budou absentovat – a tak využili tu možnost budoucí absenci nahradit předehráním partií již nyní.

Také se nám na startu objevil další nový hráč – již 32. – a když to porovnáme například s počtem účastníků na podzim 2016, kdy jich celkem startovalo jen 16, tak současný turnaj je již o něčem jiném…! Příště již máme na pořadu 4. kolo, tak se necháme překvapit, zda počet startujících hráčů je již konečný?

K partiím se sešlo celkem 12 hráčů s těmito výsledky. Nejvýše nasazenou dvojicí byli Adam Frank vers. Jiří Pavlica, kde dravost mládí se nakonec prosadila, i když cesta k vítězství nebyla vůbec snadná. Ke své první partii nastoupil také Milan Klus proti Václavu Vyvialovi – a přestože bílými hrající Milan byl podle ELO favoritem duelu, tak Václav se do boje pustil s plnou vervou. Postupně získal 2 pěšce a přes úpornou obranu bílých, dovedl partii k cennému vítězství. Černými hrající Denis Lička si poradil poměrně snadno s Ondřejem Matusíkem, když záhy získal poziční převahu, kterou vystupňoval k zisku materiálu a tím i k vítězství.

Také v dalším duelu byli úspěšnější černí. Pavlína Dudová aktivní hrou získala poměrně brzy poziční převahu, kterou také proměnila v zisk materiálu a zvítězila nad Jiřím Matusíkem. Celkem snadno zvítězil Martin Frank nad Miroslavem Boháčem, když se mu Miroslav vzdal, sice asi v trochu horší pozici, ale při plné šachovnici a vyrovnaném materiálu? V duelu nově nastoupivšího Tomáše Schenka proti Vladimíru Kaňákovi se vedl dlouhý a vyrovnaný boj, kde ani jeden z hráčů nenašel cestu k vítěznému postupu, takže po postupných výměnách všech figur skončila partie nerozhodným výsledkem.

Jak již bylo několikrát opakovaně zmíněno, do turnaje je možné stále ještě vstoupit, když není povinností odehrát všechny partie a v rozpisu soutěže jsou ještě 3 dohrávkové termíny. Příští úterý je na pořadu 4. kolo, které již znamená dosažení třetiny turnaje. A jelikož soutěž je velice bojovná, tak se opět těšíme na početnou účast i řadu hezkých partií…