Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dvě kola do konce

V úterý 2. prosince se v "Otevřeném klubovém přeboru", který je zároveň "Okresním přeborem jednotlivců" jen dohrávalo či předehrávalo. Přesto tabulka doznala několika změn a tak vám ji předkládáme i s komentářem Karla Kubaly.

  

Po 10. kole jsou na tom nejlépe: 1. místo Karel Kubala, 2. místo Patrik Štěpán, 3. místo Jaroslav Lepík.

Komentáře

Vážení přátelé,

v úterý 2. 12. 2014 bylo vyhrazeno dohrávkám před blížícím se finále turnaje. Do konce zbývají 2 kola a podle propozic soutěže je možné dohrávky nebo předehrávky partií uskutečnit nejpozději do zahájení předposledního kola – tedy do příštího úterý 9. 12. Proto není divu, že i v dohrávkovém termínu se odehrály další 4 partie a co do počtu celkově odehraných partií, se zcela jistě dočkáme historicky 2. nejúspěšnějšího cyklu soutěže, když po deseti kolech se odehrálo 84 partií z 90 teoreticky možných!!

V dohrávkách zaznamenal hned 2 body Matěj Kuchař v partiích proti Janu Chlebkovi a dostává se znovu do bojů o medailové pozice. Patrik Štěpán potvrdil dobrou formu a zdoláním 2. nasazeného Radka Remeše tak stále šlape na paty dosavadnímu lídru soutěže Karlu Kubalovi, na něhož ztrácí 1 bod. Horní patra celkové tabulky atakuje svým dohrávkovým vítězstvím i Michal Saforek, který bodoval proti Michalu Křenkovi.

Soutěž slibuje dramatičnost bojů až do poslední partie, protože je vypsáno celkem 8 cen pro 3 skupiny hráčů podle bodové bonifikace a tak 2 kola před koncem může reálně o ceny bojovat ještě 16 hráčů z 18 (a to nepočítám Adama Franka, který by případnými dohrávkami mohl také ještě do boje o ceny zasáhnout…).

Tabulky a další podrobnosti k turnaji naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala