Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 10.kola

10. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se odehrálo v úterý 3. prosince. Přeposlední kolo přeboru některé z tajemství odkrylo, ale pár jich ještě zůstává a tak se můžeme těšit na poslední kolo přeboru. Karel Kubala opět připravil komentář. Výsledky: Kuchař M. - Kubala K. 0-1, Lavrišin J. - Vysoglad P. 0-1, Štěpán P. - Kotouček J. 0,5-0,5, Ficko M. - Kaňák V. 1-0, Koval K. - Bebek I. 1-0

Průběžně jsou ve vedení - 1. Karel Kubala, 2. Petr Vysoglad, 3. Jaroslav Lepík a Michal Saforek

Komentáře

Opět jsme se přiblížili - již jen na jeden krok - k cíli již 6. cyklu klubového přeboru, jehož podzimní část je současně hrána jako OP jednotlivců, takže zbývá jen napsat poslední kapitolu odehráním 11. kola, které je na programu příští úterý.

Tentokráte se nekonala žádná překvapení, i když dosavadní lídr Karel Kubala měl namále s Matějem Kuchařem, ale nejenže vyklouzl z útočných hrozeb soupeře, ale sám nakonec dokonal matový útok na Matějova krále. Možná překvapením jen bylo, že Jarda Lepík, který v minulém týdnu „šturmoval“ s dohrávkami a byl stále na dosahu boje o 2. místo v turnaji, tak svojí neúčastí tuto šanci vypustil a o tyto pozice se již jen nepřímo utkají K.Kubala s P.Vysogladem. Dramatičnosti v soutěži však neubývá, protože o cenami hodnocené 3. místo stále mohou bojovat 3 hráči – J.Lepík, M.Saforek a P.Štěpán. Navíc, pokud by M.Saforek dosáhnul na ceny absolutního pořadí, tak stále budou i další 3 hráči v boji o pořadí hráčů, kteří v turnaji startovali bez bodové bonifikace a mohou získat jednu ze dvou vypsaných cen pro tuto kategorii – K.Koval, J.Lavrišin a T.Adamec. Prostě před posledním kolem ještě stále 8 hráčů bojuje o ceny!! (Poznámka: v tabulkách je poprvé uveden výpočet průměrného ELO soupeřů s FIDE ELO, který je prvním kritériem pro pořadí hráčů se stejným bodovým ziskem).

Co je však potěšující, že již nyní projevili další hráči zájem o start jarní části soutěže (začíná v úterý 7.1.2014 na nových 11 kol) a jistě by mělo být výzvou, např. i pro velice aktivní a nečekaně úspěšné hráče našeho „G“ týmu v OP soutěže družstev, aby se také zapojili a využili tak tréninkových možností v „živé“ soutěži, kterou klubový přebor bezesporu je… Pozvání samozřejmě platí pro všechny zájemce o příjemně strávené podvečery nad šachovnicí a směle se do soutěže mohou zapojit šachisté od úplných začátečníků až po kandidáty mistra.

Karel Kubala