Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 2.kola

V úterý 24. září se odehrálo 2. kolo "Otevřeného klubového přeboru", který se zároveň hraje jako "Okresní přebor jednotlivců". Startovní pole zatím eviduje 13 hráčů.

V 2. kole jsme zaznamenali tyto výsledky: Lavrišin J.-Lepík J. 0,5-0,5, Adamec T.-Kubala K. 0-1, Saforek M.-Bebek I. 1-0 a Štěpán P.-Kuchař M. 0,5-0,5

 

Přečtěte si v "komentáři" pozvánku zakladatele DKP turnajů Karla Kubaly a snad si přijdete zahrát i vy?!

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Právě se nám rozbíhá již 6. cyklus otevřeného přeboru přátel šachu ve Frýdku-Místku – a je nutno dodat, že není určen jen šachistům z Frýdku-Místku.

Rozjezd podzimní části turnaje je tradičně pomalejší, protože dobíhají dovolené, zahradní práce a jiné aktivity, ale vzhledem k otevřenosti soutěže, do které je možné vstoupit prakticky kdykoli, je nyní pravý čas se do turnaje ještě zapojit.

Turnaj je určen všem příznivcům šachové hry, kteří si chtějí kvalitně zatrénovat, případně uhrát své nové FIDE ELO nebo své stávající zlepšit, nebo se ucházet o jednu z finančních cen, anebo prostě mít na podzimní večery vhodné vyplnění volného času.

Organizace soutěže je přizpůsobená jak pracujícím, tak i studentům, či jinak zaneprázdněným osobám, takže začátek kol v 17,30 hodin s maximální délkou partií do 20,30 hodin může snad vyhovovat každému. Pro zajištění kvality odehraných partií účastníků jsou podle ELO silnější hráči pro losování zvýhodnění přídavným nasazovacím koeficientem a navíc forma soutěže umožňuje nalosování dvou hráčů během turnaje proti sobě 2x (vždy s opačnými barvami figur), což zvyšuje jejich koeficient turnaje. (Při současné skladbě účastníků se nemusí obávat o své ELO ani hráč např. s koeficientem 2150, kterému stačí v soutěži uhrát 7 bodů z 10, aby ELO neztrácel.)

I když již proběhlo 2.kolo soutěže, tak další předností přeboru je to, že umožňuje předehrávky i dohrávky scházejících partií – v minulých přeborech tak byly dohrávány desítky partií. I v hrací úterky jsou ještě dva termíny, kdy se nehraje řádné kolo a mimo to je možné se srovnatelným soupeřem domluvit dohrávku scházející partie i mimo určené termíny.

Dovolujeme si tedy opakovaně pozvat další hráče k účasti na turnaji, který je zcela nenáročný, jak časově, tak ekonomicky a hlavně je pořádán pro přátele šachu – tedy i pro vás, kdo text dočetl až zde.