Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 2.kola

V úterý 14. ledna pokračoval 2. kolem "Otevřený klubový přebor". Turnaj bude započten na LOK a FIDE ELO, celkem je zatím přihlášeno 15 hráčů.

Zaznamenali jsme tyto výsledky: Štěpán P. - Kuchař M. 0,5-0,5, Saforek M. - Lavrišin J. 0,5-0,5, Kubala K. - Kotouček J. 1-0, Chochula M. - Lepík J. 0-1, Boháč M. - Ficko M. 0-1, Koval K. - Vantuch L. 1-0, Bebek I. - Adamec T. 1-0

                                       Máte chuť si také zahrát? Přijďte a hrajete!

Komentáře

Komentář 2. kola klubového přeboru.

Jarní část přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku již nabírá obrátky, když se uskutečnilo 2. kolo soutěže a zdá se být, že jarní část bude mnohem dramatičtější, nežli ta podzimní, kde od počátku do konce o vítězství bojovali prakticky jen 2 hráči. Nyní je situace taková, že z dosud nastoupivších 15 hráčů nemá již ani jeden plný bodový zisk a za vedoucí trojicí se 2,5 body (to jsou hráči, kteří mají +1 bod nasazovacího koeficientu) se seřadila čtyřčlenná skupina dvoubodových. O vzniklou situaci se postaraly nerozhodné výsledky na prvních dvou šachovnicích, přičemž v obou případech to byl boj jak se patří – prostě v tomto turnaji se velmistrovské remízy nevedou…

Naše řady rozšířil osmiletý Lucian Vantuch, kterého hned při jeho prvním startu svedl los proti 92 letému nestorovi frýdecko-místeckého šachu – proti Karlu Kovalovi. I zde se bojovalo až do koncovky, ve které nakonec zvítězila zkušenost nad dravým mládím. Pro Luciána však bude přebor bezesporu velkým přínosem a je jen škoda, že této příležitosti nevyužívají i další domácí hráči.

Dalším pozitivem je již podruhé 100 % účast přihlášených, což také nebývalo zvykem, neboť ty začátky turnajů byly takové střídavé a účast se teprve dotvořovala. Je zřejmé, že již „vykrystalizoval“ okruh hráčů, kterým tato soutěž vyhovuje a mají zájem kvalitně trénovat – jen pisateli těchto řádků je nepochopitelné, proč tuto šanci v domácím prostředí a za symbolické startovné nevyužije více hráčů. Kdokoli se samozřejmě může přihlásit i v dalším průběhu soutěže a kdyby chtěli bojovat i o ceny, tak si mohou neodehrané partie ještě dodatečně dohrát – to již však ponecháme na těch váhavých, protože pozvání do soutěže stále trvá a není nijak omezeno. Další kolo se uskuteční opět v úterý 21. 1. 2014.

 

Karel Kubala