Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 2.kola

V "Otevřeném klubovém přeboru" hraném zároveň jako "Okresní přebor jednotlivců" bylo v úterý 23. září sehráno 2. kolo. Startovní pole bylo posíleno o dva nově přihlášené hráče a celkem zatím hraje 14 hráčů. Již tradičně komentuje v komentáři 2. kolo Karel Kubala.

Ve 2. kole jsme zaznamenali tyto výsledky: Kubala K. - Kuchař M. 1-0,  Štěpán P. - Lepík J. 0-1, Saforek M. - Miča M. 0-1, Adamec T. - Lavrišin J. 0,5-0,5, Vantuch L. - Křenek M. 1-0. Máte chuť si také zahrát? Přijďte a hrajete!

Komentáře

Vážení přátelé,

v úterý 23.9.2014 se uskutečnilo 2.kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, do kterého se nám zapojili další 2 hráči a průměrné ELO hráčů ve skupině s jednobodovou bonifikací  se nám posunulo již na hodnotu 1827, což už je herně zajímavé i pro hráče s ELO do 2100 a to nejen z důvodů docela slušného cenového fondu… Podle dřívějších vyjádření se dá očekávat ještě rozšíření startovního pole o 3 až 5 hráčů, což se doufám zanedlouho prokáže.

Přes rozšíření startovního pole se odehrálo ve 2. kole pouze 5 partií, z nichž jen jedna T.Adamec – J.Lavrišin skončila remízou a to až v koncovce a oboustranné časové tísní obou hráčů. Zatímco v jarní části soutěže naši starší talenti Matěj Kuchař a Patrik Štěpán se ujali od počátku vedení v turnaji a svůj náskok stále zvyšovali a přesvědčivě obsadili 1. a 2. místo konečné tabulky, tak nyní se jim start zcela nevydařil a malý náskok si vybojoval tandem Karel Kubala a Jaroslav Lepík. Štikami v rybníku se zatím ukazují 2 nejmladší účastníci turnaje, kteří obě své dosavadní partie proměnili ve 100 % bodový zisk! Shodou okolností se jedná o naše úspěšné reprezentanty, když Marek Miča nedávno vybojoval stříbrnou medaili na MČR v rapid šachu a Lucian Vantuch medaili bronzovou v téže soutěži. Pro Marka je start v této soutěži premiérový, zatímco Lucian znepříjemňoval život svojí hrou soupeřům již v jarním cyklu této soutěže. Samozřejmě jim přejeme co nejvíce dosažených bodů, i když nejcennější pro ně budou nabyté zkušenosti proti papírově mnohem silnějším soupeřům.

Na závěr si dovoluji opakovaně pozvat další hráče k účasti na turnaji, který je zcela nenáročný, jak časově, tak ekonomicky a hlavně je pořádán pro přátele šachu – tedy i pro začátečníky a pouhé milovníky šachové hry. Třetí kolo je na pořadu již příští úterý, přičemž chybějící partie je možné dohnat formou dohrávek. Tabulky a další podrobnosti k turnaji naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala