Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 4.kola

Již čtvrtým odehraným kolem se může pochlubit "Otevřený klubový přebor", který je zároveň "Okresním přeborem jednotlivců". V komentáři si můžete přečíst postřehy Karla Kubaly.

V úterý 7. 10. jsme zaznamenali tyto výsledky: Kubala K. - Vantuch L. 1-0, Miča M. - Kuchař M. 0,5-0,5, Štěpán P. - Lavrišin J. 1-0, Remeš R. - Saforek M. 1-0, Chlebek J. - Koval K. 1-0, Křenek M. - Sysala S. 1-0, Bebek I. - Adamec T. 1-0, Frank A. - Kaňák V. 0-1. Máte chuť si také zahrát? Přijďte a hrajete!

                                   

Po 4. kole je průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. - 5. místo Patrik Štěpán, Radek Remeš, Matěj Kuchař a Jaroslav Lepík.

Komentáře

Vážení přátelé,

v úterý 7.10.2014 se uskutečnilo již 4.kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, do kterého se nám zapojili další 2 hráči, takže jsme se rozrostli na skupinu 18 hráčů, což sice není historické maximum, ale je to nejvíce za posledních 5 přeborů!

Mimo absenci 1 hráče, který měl pracovní směnu se dostavili všichni, takže se hrálo na 8 šachovnicích s pouze jedinou remízou, kterou po hrubé chybě Matěje Kuchaře zaznamenal Marek Míča. Také jsme zaregistrovali jednu předehrávku Kubala – Remeš ½ a jednu dohrávku Sysala – Křenek ½. Pro lídra soutěže Karla Kubalu to byla zatím první ztracená půlka bodu a i když ve 4.kole musel hodně bojovat na zisk dalšího bodu s Lucianem Vantuchem (a kus partie opravdu „tahal za kratší konec“), tak nadále suverénně vede postupovou tabulku, v níž již svůj náskok zvýšil na 2 body.

Naopak boj o další pozice se pořádně zahustil, když hned 4 hráči jsou v tabulce zpět o zmíněné 2 body a další 2 naši benjamínci L.Vantuch a M.Míča jsou o další půlku bodu nazpět a to hlavně z toho důvodu, že mají o 1 nasazovací bod méně.

Dobře je, že se začaly rozjíždět „dohrávky“ scházejících partií, i když odehraných 28 partií není špatné číslo, ale do 36 teoreticky možných přece jich jen dost schází. Jsem však přesvědčen, že se ta statistika zlepší, zejména ze strany těch hráčů, kteří do soutěže vstoupili později a mají největší podíl na procentu neodehraných partií. Procento odehraných partií se ukazuje jako dosti podstatné, protože prvních 7 hráčů současného pořadí mají v tabulce odehrány všechny 4 partie a konečné pořadí utvářejí právě ti, co jim schází 1 a více partií.

Do turnaje je ještě i po 4 odehraných kolech možné vstoupit, takže pozvání k účasti stále platí. Průměrné ELO první „šestky“ 1858 může být tréninkově zajímavé i pro hráče výkonností kolem 2050, protože nasazování je dvojkolové. Páté kolo je na pořadu již příští úterý 14.10. a pro případné nově nastoupivší účastníky platí, že chybějící partie je možné dohnat formou dohrávek. Tabulky a další podrobnosti k turnaji naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala