Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 5.kola

V "Otevřeném klubovém přeboru", který je zároveň "Okresním přeborem jednotlivců" bylo v úterý 14. října sehráno 5. kolo. V komentáři si můžete přečíst postřehy Karla Kubaly.

Zaznamenali jsme tyto výsledky: Štěpán P. - Kubala K. 0,5-0,5, Lepík J. - Remeš R. 0-1, Miča M. - Vantuch L. 1-0, Saforek M. - Chlebek J. 1-0, Lavrišin J. - Bebek I. 1-0, Kaňák M. - Sysala S. 0,5-0,5

Po 5. kole je průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. Radek Remeš 3. Patrik Štěpán a Marek Miča.

Komentáře

Vážení přátelé,

v úterý 14. 10. 2014 se uskutečnilo již 5. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku a opět to byl nelítostný boj na všech šachovnicích.

Tentokráte se sice hrálo jen na 6 šachovnicích, ale bylo se na co dívat a o dramatické zvraty v partiích nebyla nouze. Dosavadní lídr soutěže Karel Kubala tentokrát bojoval černými figurami s 1. nasazeným Patrikem Štěpánem. Jejich partie sice skončila remízou – ale až po 71 tazích, když první půle partie byla vyrovnaná, poté snad měl i mírnou převahu Patrik, ale to se postupem času měnilo a asi jen díky tomu, že Karel Kubala hrál posledních 35 tahů se 3 minutami na hodinách (a méně), tak nevyužil několika momentů, které vedly k výhře. V boji o čelné pozice se podařilo Radku Remešovi zdolat 5. nasazeného Jaroslava Lepíka, což ho momentálně vyneslo na samostatné 2. místo v tabulce. Pozorně byl sledován i boj dvou benjamínků v turnaji, kde tentokráte partie Lucian Vantuch  - Marek Miča skončila vítězným tažením černých figur – a tak Marek stále narušuje pořadí hráčů s 2 bodovou bonifikací a celkově dělí 3. místo v průběžném pořadí, ale ani dosavadní 50% bodový zisk Luciana není špatným výsledkem.

Na druhém konci tabulky se nacházejí hráči, kteří do soutěže nastoupili později a posledním pěti v postupové tabulce schází 3 a více partií… Aktivita v domlouvání dohrávek však mezi nimi je, takže uvidíme, komu se v dalším průběhu soutěže podaří nahlédnout do vyšších příček tabulky ?

Do turnaje je sice ještě možné stále vstoupit, ale je třeba říci, že příští úterý 21. 10. se bude hrát již 6. kolo a turnaj se tak dostane do své poloviny. Tabulky a další podrobnosti k turnaji naleznete na www.chessfm.cz.