Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 6.kola

6. kolem pokračoval v úterý 21. října "Otevřený klubový přebor", který je zároveň "Okresním přeborem jednotlivců". Výsledky naleznete v odkaze níže a v komentáři si můžete přečíst postřehy Karla Kubaly. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Remeš R. - Kubala K. 0-1, Miča M. - Štěpán P. 0,5-0,5, Kuchař M. - Lepík J. 0-1, Lavrišin J. - Saforek M. 1-0, Vantuch L. - Chlebek J. 1-0, Bebek I. - Koval K. 0-1, Sysala S. - Frank A. 1-0, Vyvial V. - Adamec T 0-1.

  

Po 6. kole je průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2.-5. místo Radek Remeš, Patrik Štěpán, Jaroslav Lepík a Marek Miča.

Komentáře

Vážení přátelé,

v úterý 21. 10. 2014 se uskutečnilo již 6. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku a dospělo tak z pohledu počtu hraných kol do své poloviny, když se zatím odehrálo již 45 vážných partií.

Tentokráte se hrálo na 8 šachovnicích a boje byly opět dramatické a jen jedna partie skončila po 3 hodinách hry nerozhodným výsledkem. Dosavadní lídr soutěže Karel Kubala tentokrát bojoval černými figurami s 2. nasazeným Radkem Remešem a dalším vítězstvím již získal 2,5 bodový náskok před skupinou svých pronásledovatelů. Skoro by se dalo říci, že již není o co bojovat, ale je záhodno zmínit, že K.Kubala také odehrál předehrávku partie s Patrikem Štěpánem, který v nejbližších dnech bude startovat na Mistrovství jednotlivců Moravy a Slezska a po rekordní šňůře 16 soutěžních partií bez porážky odešel po této předehrávce s nulou! Není tedy nic rozhodnuto a druhá půle turnaje ještě může být velice zajímavá.

V rétorice dostihových závodů by se dalo říci, že K.Kubala vede soutěž o několik „koňských délek“ a po posledním kole se za ním vytvořila hned 4 členná skupina pronásledovatelů, kde je logické, že tam figurují ti nejvýše nasazení P.Štěpán, R.Remeš a J.Lepík, ale je tam i „štika v rybníce“ – desetiletý Marek Miča, který v právě odehraném kole odremízoval nejvýše nasazeného P.Štěpána a jen o půl bodu za ním je nyní ještě o rok mladší Lucian Vantuch! Oba naši talenti jsou velice příjemným oživením turnaje a z jejich hry je vidět, že mají do budoucna našlápnuto k velkým výsledkům…

Za zmínku určitě také stojí vstup na šachovou arénu seniora Stanislava Sysaly po několika desítkách let hráčské odmlky, který díky uskutečněným dohrávkám již má 3 body z 5 partií, což je nepochybně velmi dobrý vstup do šachového klání a to ještě má jednu partii k dobru.

Závěr tabulky patří zejména hráčům, kteří mají velký počet neodehraných partií (na 13. až 16. místě to jsou hráči, kterým schází 3 a více odehraných partií). A kdo ví, jak by ta tabulka vypadala, kdyby ty své scházející partie proměnili v bodové zisky? Z průběžné tabulky lze vyčíst, že z dosud odehraných 45 patií již 6 bylo těmi dohrávanými nebo předehrávanými a v boji o body, umístění i ceny, se jistě ještě celá řada scházejících partií odehraje. Ideální příležitostí k  tomu jistě bude i příští úterý, kdy je podle časového rozpisu soutěže naplánován dohrávkový termín a 7.kolo se pak uskuteční až v úterý 4.listopadu.

Tabulky a další podrobnosti k turnaji naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala