Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 7.kola a komentář

V úterý 5. listopadu se odehrálo 7. kolo "Otevřeného klubového přeboru". Zahrát si přišlo celkem 14 hráčů, níže uvádíme jejich výsledky a můžete si přečíst hodnocení Karla Kubaly.

Výsledky: Kubala K. - Kotouček J. 1-0, Štěpán P. - Vysoglad P. 0,5-0,5, Kuchař M. - Lepík J. 0-1, Koval K. - Adamec T. 0,5-0,5, Tauš M. - Lavrišin J. 1-0, Saforek M. - Ficko M. 1-0, Kaňák V. - Bebek I. 1-0

Průběžně jsou ve vedení - 1. Karel Kubala, 2. Petr Vysoglad, 3. Jaroslav Lepík a Patrik Štěpán

Komentáře

Podzimní část klubového přeboru bývá již tradičně účastnicky slabší, ale i tak zapojených 15 hráčů do soutěže má časově i ekonomicky nenáročnou možnost každý týden sehrát jednu partii proti sobě rovným soupeřům, což je pro trénink hráčů určitě jedna z nejlepších možností jak se šachově zlepšovat.

Na úterku 5. 11. se projevilo, že již poprázdninové usazování skončilo, stejně tak i pro mnohé práce na zahrádce, či počátky ve škole a k 7. kolu se sešlo 14 z možných 15 zapojených hráčů!! Co se týče výsledků, tak příslušné tabulky jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách Beskydské šachové školy.

To, že se bojuje naplno, dokládá i fakt, že z 38 odehraných partií skončilo jen 7 nerozhodně, přičemž je nutné podotknout, že v ani jednom případě se nejednalo o „velmistrovskou“ remízu – další důkaz, že si opravdu kvalitně zahrajete... .

Zatím jsou jen 3 hráči, kteří mají odehráno všech 7 možných partií, ale to je další přednost organizace turnaje, že 1) není nutné odehrát všechny partie (rodinné, pracovní, či studijní překážky) a 2) kdo má zájem, tak si může scházející partie až do termínu losování předposledního kola dodatečně odehrát se soupeři výkonnostně blízkými.

Přestože soutěž je otevřená ke vstupu dalších hráčů kdykoliv, tak po 7. kole to již asi nemá velký význam (i když, kdo by to pojal jako tréninkovou příležitost, tak proč ne ?). Rozhodně však turnaj může být lákadlem pro případný start v dalším cyklu, který je naplánován hned od 7. ledna 2014 - od „nuly“ na nových 11 kol. Kdo zatím váhal a osobní čas mu to dovoluje, tak již nyní o své účasti uvažujte a rádi se s vámi setkáme v přátelském prostředí za šachovnicemi.

Karel Kubala