Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 8.kola

8. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se odehrálo v úterý 12. listopadu. V souboji o medailové pozice se začíná pomalu vyjasňovat, což prozrazují i uvedené výsledky 8. kola. Karel Kubala opět připravil komentář. Výsledky: Kubala K. - Štěpán P. 1-0, Lepík J. - Vysoglad P. 0,5 - 0,5, Kotouček J. - Kuchař M. 0-1, Křenek M. - Saforek M. 0-1, Koval K. - Kaňák V. 1-0, Lavrišin J. - Bebek I. 1-0

Průběžně jsou ve vedení - 1. Karel Kubala, 2. Petr Vysoglad, 3. Michal Saforek

 

Komentáře

V úterý 12. 11. 2013 proběhlo již 8. Klubového přeboru a jak jsem již posledně komentoval, tak s poklesem teplot se účast zapojených hráčů zvedá a odehraných 6 partií + jedna dohrávka předznamenávají, že se soutěž přehoupla do poslední třetiny. To současně znamená, že se začne kalkulovat i s tím, kdo na jakou cenu dosáhne. Těch cen je vypsáno celkem 5 – v hlavní kategorii (absolutní pořadí) jsou vypsány 3 ceny a pro hráče s nulovým nasazovacím koeficientem další 2 ceny.

I když pisateli těchto řádků se vede v této části soutěže nadmíru dobře a vede o 2 body před svým pronásledovatelem Petrem Vysogladem, tak do hlavních cen stále může zasáhnout dalších 5 až 6 hráčů. Ve skupině bez bodové bonifikace se díky poslední výhře a dohrávce vysoko posunul Michal Saforek, avšak pokud jeho pronásledovatelé možnosti dohrávek scházejících partií, tak ta jeho pozice zdaleka nemusí být tak jasná.

Zde bych rád všechny upozornil, že dohrávky jsou možné do zahájení předposledního kola 3. 12. 2013 a je věcí hráčů si dohodnout vzájemné dohrávky mimo řádné hrací termíny. Pamatováno je však i na možnost úterních dohrávek a to v termínu 26. 11. 2013.

Karel Kubala