Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 9.kola

9. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE a LOK, hraný zároveň jako "Okresní přebor jednotlivců", bylo sehráno v úterý 19. listopadu. Karel Kubala opět připravil komentář. Výsledky 9. kola: Saforek M. - Kubala K. 1-0, Vysoglad P. - Kuchař M. 1-0, Štěpán P. - Lepík J. 0-1, Kotouček J. - Koval K. 1-0, Lavrišin J. - Křenek M. 1-0, Kaňák V. - Adamec T. 0-1, Bebek I. - Ficko M. 0-1

                                        

Průběžně jsou ve vedení - 1. Karel Kubala, 2. Petr Vysoglad, 3. Michal Saforek

Komentáře

Podzimní část Přeboru přátel šachu ve Frýdku-Místku se pomalu blíží do finále a po výsledcích 9. kola je zřejmé, že závěr bude ještě dramatický. Dosud s převahou vedoucí přeboru Karel Kubala zaváhal proti 10. nasazenému Michalu Saforkovi a vzhledem k tomu, že K.Kubala (8 b.) má odehrány všechny možné partie, zatímco jeho pronásledovatelé Petr Vysoglad (7 b.) má k dobru jednu dohrávku a Jaroslav Lepík (5,5 b.) dokonce 2 partie, tak boj o celkové vítězství a titul přeborníka okresu Frýdek-Místek je stále ještě otevřenou záležitostí. Zde opakovaně upozorňuji, že s ohledem na korektnost závěrečného pořadí jsou dohrávky možné pouze do zahájení 10. kola přeboru – tedy partie odehrané do 3. 12. 2013 do 17,30 hodin.

Svým vítězstvím nad dosavadním lídrem soutěže se M.Saforek stal se 6 uhranými body jasným vedoucím ve skupině hráčů bez pomocného nasazovacího koeficientu, avšak o druhé místo, kterému přísluší ještě finanční cena jsou bodově vyrovnaní hned 3 hráči – J.Lavrišin, K.Koval a T.Adamec (všichni se 4 bodovým ziskem). I to je předností formy soutěže, že 2 kola před koncem ještě bojuje 10 z 15 hráčů o ceny.

Potěšující je rovněž téměř 100 % účast zapojených hráčů v proběhlém kole soutěže a také vysoká bojovnost, když ani jedna ze 7 partií 9.kola neskončila remízou. Zkušenosti nabyté z odehraných partií hráči uplatňují jak v soutěžích družstev, tak je jistě budou moci zúročit i ve  Víkendovém turnaji, který se koná v době blížícího se víkendu.

Také si myslím, že je zřejmé, že jarní část přeboru (bude hrán od nuly na nových 11 kol), který bude navazovat a zahajuje svým 1.kolem již 7.ledna 2014 bude opět početněji zastoupen. Můj optimismus vychází i z toho, že již nyní si několik hráčů bude moci za ty 3 měsíce konání turnaje připsat slušný přírůstek ELO bodů za období, kdy se jinak žádné turnaje nehrají.

Karel Kubala