Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Rozhovor s Pavlem Benčem

Rozhovor před zahájením sezóny s kapitánem týmu Pavlem Benčem

Jak se těšíš na novou extraligovou sezónu?

Před prvním dvojkolem jsem vždy trochu nervózní, snažím se, abychom vždy vstoupili do nové sezóny bodovým ziskem, samozřejmě se těším na setkání s hráči. Každá sezóně je pro mě osobně nová výzva.

Extraliga je zase o kousek silnější soutěží, co tomuto faktu přisuzuješ?

I v této nelehké době se daří klubům zajistit ve svých týmech špičkové hráče, což je jistě velkou výzvou pro mladé talenty, ať už z ČR, tak i zahraničí a ano soutěž je vskutku rok od roku silnější, což je jistě výborná reklama nejvyšší soutěže ČR.

Družstvo opustili FM Tadeáš Kriebel a GM Vladimír Talla a přišli GM Igor Rausis, FM Cyril Ponížil a FM Vojtěch Zwardoň, můžeš nám to okomentovat?

Pokud dostane někdo z hráčů šanci hrát v jiném týmu, kde cítí větší perspektivu, či jinou motivaci, přeji mu mnoho štěstí. My sázíme na perspektivu a dravost mladých hráčů ve spojení se zkušenostmi dalších osobností a věřím, že se nám to vyplatí. Co je dle mého názoru nejdůležitější je tým a jeho pohoda, nesmí zde být rušivý element, to nemůže nikdy fungovat.

A co Katka Němcová? Pošleme ji letenky do Texasu a nastoupí?

S Katkou jsem stále v kontaktu, měla výborné poslední období a moc ji fandím. Samozřejmě může kdykoliv nastoupit a soupeři by měli být obezřetní surprise.

Jsme tedy silnější než v loňské sezóně?

Toto se ukáže až po sezóně. O zápasech, kde byl někdo papírovým favoritem a nesplnil očekávání by se daly psát knihy…

Jaké umístění je tvým cílem?

Naším stálým cílem je umístnění v první polovině tabulky, já osobně se snažím vždy pokukovat po vyšších cílech, rozhodují však častokrát malé nuance.

Budou moci příznivci šachové hry sledovat naše utkání v online přenosech?

Ano, tak jako jsou naši příznivci zvyklí jim po mnoho let, nabídneme jim on-line přenos ze všech našich utkání.

Poprvé v historii našeho družstva máme v soupisce hráče klubu 2700, co na to říkáš?

Ano, je tomu skutečně tak, Anton Korobov má v posledním období skvělou formu a jeho nekompromisní styl naznačuje, že je schopen porazit kohokoliv. Je to skvělé pro celý tým, když víte, že máte po boku takového „zabijáka“ wink.

Zahajujeme v sobotu 3. 11. na domácích šachovnicích s Turnovem, který významně posílil a netají se medailovými ambicemi. Jaký průběh utkání očekáváš?

V prvním dvojkole náš čekají vskutku dva silní soupeři, ale já dělám vše proto, abychom byli připraveni porazit kohokoliv, myslím, že to budou zajímavé souboje.

Ve 2. kole v neděli 4. 11. budou naši šachisté čelit špičkovému týmu, který pravidelně boduje v Evropském klubovém poháru, 1. Novoborský ŠK. Poslední vzájemný zápas pro naše barvy dopadnul zle-nedobře. Jak to vidíš tentokrát?

Na poslední zápas s Novým Borem, si živě pamatuji, protože jsem sám seděl za šachovnicí. Věřím však, že nyní to bude zcela jiný zápas, minulý byl ovlivněn celou řadou různých aspektů, což vyústilo v naši drtivou prohru, to se nebude opakovat.

Kolik bodů budeme mít po prvních dvou kolech?, a prosím odpověď bez obecných vytáček!

Jistě by bylo skvělé bodovat v každém zápase, ale nebude to žádná procházka růžovou zahradou, tak uvidíme angry.