Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Soustředění - hodnocení

Trenérská rada BŠŠ připravila na dny 1. - 2. 5. třetí ze série soustředění skupiny "C" v roce 2014. Soustředění proběhlo ve Středisku volného času Klíč a pod vedením trenérů Zdeňka Holeksy a Karla Plisky se "soustředilo" 26 dětí.

Jak hodnotí soustředění trenéři Zdeněk Holeksa a Karel Pliska? Dočtete se v komentáři.

 

Komentáře

Na svátek práce začalo dvoudenní soustředění, které bylo přípravou na Mistrovství ČR dětí do 8 let. První den se zúčastnilo 17 dětí a druhý den přišlo dokonce 24 dětí. Hlavním tématem byla zahájení. Děti se naučily spoustu nového a zajímavého. Odehrály mnoho cvičných partií, aby se jim tahy zadřely pod kůži a neměly na mistrovství problémy. Dalším tématem byl plán hry. Jak všichni víme, plánovat je důležité, abychom v pohodě zvládali situace v životě a stejně je tomu tak i na šachovnici. Pro mladší děti je to téma poměrně složité, a proto jsme zvolili jednoduché a názorné pozice, aby děti důležitost plánu v partii pochopily.

Samozřejmě nechyběly tréninkové partie a jejich rozbory, stolní tenis a poobědový odpočinek na hřišti. Děti byly po celé dva dny hodné a nemuseli jsme řešit žádné kázeňské problémy a dokonce to některým nestačilo a v pátek zůstaly i na Městskou ligu.

Na sbírání ovoce ze soustředění v podobě bodů na Mistrovství ČR dětí do 8 let příští víkend v Táboře se těší,

Zdeněk Holeksa a Karel Pliska