Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Soustředění skupina "C" - komentář

V pátek 22. března se uskutečnilo soustředění skupiny "C". Pod vedením trenéra Zdeňk Holeksy se soustředění zúčastnilo 8 dětí.

 

Jak se soustředění líbilo? Přečtěte si komentář.

 

Komentáře

V pátek 22. 3. proběhlo soustředění C v SVČ Klíč. Na soustředění dorazilo 8 dětí. Tématem soustředění byla souhra figur – napadení jednoho bodu.

Na začátek jsme si ukázali, jak spolu dohromady mohou spolupracovat všechny možné figurky navzájem a hned jsme si to vyzkoušeli v partii. Po rozboru partií jsme si ukázali vzájemnou spolupráci figur už v jednotlivých pozicích a diagramech. Po té jsme pokračovali v hraní a rozborech. Po obědě jsme si zopakovali základní pravidla a soustředění jsme zakončili poslední partií a následným rozborem.

Partie byly se zápisem a všichni se snažili zapisovat a všichni předškolní účastníci taky zapisovali a byli šikovní. Bylo vidět, že spolupráce figur se postupem soustředění v partiích zlepšovaly. Uvidíme hned v sobotu, jak se soustředění podepíše na hře zúčastněných.

Bohužel se stalo, že děti dnes zlobily víc než obvykle a ne všichni dostali Frymíkovy žetony. Oni sami ví proč a doufám, že na příštím soustředění už bude vše v pořádku.

Na příští setkání na soustředění se těší Zdeněk Holeksa.