Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Soustředění skupiny "B" + "C" - hodnocení

Trenérská rada BŠŠ připravila na pátek 24. ledna další ze série soustředění pro skupiny "B" a "C" v sezóně 2013/2014. Soustředění proběhlo ve Středisku volného času Klíč a pod taktovkou trenérů Pavla Benča, Karla Plisky a Zdeňka Holeksy se "soustředilo" 36 členů BŠŠ.

 

Jak hodnotí soustředění trenéři Zdeněk Holeksa a Karel Pliska? Dočtete se v komentáři.

Komentáře

V pátek 24. 1. jsme měli další soustředění skupiny B. Probíranou látkou byly partie 3. Mistra světa José Raoula Capablancy. Ve studijních materiálech, které děti po skončení soustředění obdržely, jsou  partie na několik šachových témat. Jedním z probíraných témat byl volný sloupec děti ve skupince, kterou jsem vedl já, se seznámily ještě s tzv. malými kombinacemi. Druhou skupinku vedl Pavel Benčo. Děti si zahrály i tréninkové partie a přestávky trávily na ping pongu a po obědě jsme strávili i deset minut venku, protože mrazy byly veliké.

Na soustředění bylo 28 dětí. Které jsme rozdělili do dvou výkonnostních skupin, tak nějak nám to vyšlo pěkně na dvě čtrnáctky. Na obědě jsme se spojili se soustředěním C a hned bylo 39 strávníků.

V mé skupince bohužel chování nebylo příkladné a zvlášť v období těsně před a po obědě to bylo hodně nepříjemné a bylo více nastolování pořádku než trénování, ale snad se to do příště zlepší.

Zdeněk Holeksa


Beskydská šachová škol(k)a uspořádala první ze série plánovaných soustředění skupiny C, které se konalo v budově SVČ Klíč souběžně se skupinou B. Soustředění bylo na téma „Obecné zásady zahájení, slabý bod f7 (f2)“ doplněné praktickou hrou se zápisem partie s následným rozborem a hledání šachových fintiček na diagramech. Nechyběl vydatný oběd v blízké restauraci Carbon a ping-pong v herně růžovky. Všichni malí šachoví kolegové se zúčastnili i následné Městské ligy a šachový den zvládli na výbornou.

Karel Pliska