Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Soustředění skupiny "A" + "B" - hodnocení

Trenérská rada BŠŠ připravila na pátek 29. listopau druhé ze série soustředění pro skupiny "A" a "B" v sezóně 2013/2014. Soustředění proběhlo ve Středisku volného času Klíč a pod taktovkou trenérů Stanislava Jasného, Karla Plisky a Zdeňka Holeksy se "soustředilo" 34 členů BŠŠ.

 

Jak hodnotí soustředění trenéři mezinárodní mistr Stanislav Jasný a Karel Pliska? Dočtete se v komentáři.

Komentáře

Soustředění 29. 11. 2013

Beskydská šachová škola uspořádala další ze série plánovaných soustředění skupiny B, které se konalo v budově SVČ Klíč. Děti byly rozděleny do dvou výkonnostních skupin a „soustředili“ jsme se na „Volný sloupec, sedmá (druhá) řada“ s řešením příkladů na toto téma a praktickou hrou se zápisem s následným rozborem (školkové děti použily speciální „kroužkovací“ partiář). Nechyběl vydatný oběd v nedaleké restauraci a ping-pong. Sestava byla vyrovnaná a ani "školkáčci" se neztratili wink.

Karel Pliska

 

V poslední listopadový pátek proběhlo závěrečné soustředění skupiny "A" v tomto kalendářním roce. Probírali jsme způsob práce nad vlastními a v návaznosti nad cizími partiemi, aby se mladí šachisté o svátcích nenudili smiley a věděli co a jak, mají dělat. Probírané téma se dotklo prakticky všech fází partie, od myšlenek v zahájení, přes strategické ideje ve střední hře až po všemi milované koncovky. Důležité bylo srovnání vlastních řešení s tím, jak v podobných situacích hráli zkušenější hráči. Ty, kteří se našich soustředění pravidelně účastní, je třeba pochválit a samozřejmě je možné u nich sledovat herní vzestup, což dokazují výsledky. Jmenovat nemusím. Stejnou možnost mají všichni. Určitě se už těšíme na další tréninkové akce v příštím roce.

Stanislav Jasný