Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Soustředění skupiny "A" + "B" - hodnocení

Trenérská rada BŠŠ připravila na dny 17. - 18. října první ze série soustředění pro skupiny "A" a "B" v sezóně 2014/2015. Soustředění proběhlo ve Středisku volného času Klíč a pod taktovkou trenérů Zdeňka Holeksy a Karla Plisky se "soustředilo" 35 mládežníků.

 

Jak hodnotí soustředění trenéři Zdeněk Holeksa a Karel Pliska? Dočtete se v komentáři.

Komentáře

V pátek a v sobotu jsme se setkali s 35 dětmi na soustředění A + B. Děti byly rozděleny na dvě skupiny a obě výkonnostní skupiny měly bohatý program. Ve skupině A jsme se seznámili se silou volných pěšců v koncovkách a jejich boj proti materiální převaze, s potřebností plánu v partii a jeho správným výběrem a realizací minimální výhody, což bylo velmi náročné téma. Taktické schopnosti jsme prověřili v řešitelské soutěži, která nastavila lehce nelichotivé zrcadlo. Ve skupině B se děti důkladně seznámily s plánem v partii a zaměřili jsme se na procvičení v praxi.
Všechny děti přišly s chutí a pracovaly na soustředění dobře. Chování samozřejmě nebylo bez kazu, ale musím děti pochválit, že bylo vše v rozumných mezích. V pátek jsme se dostali k ping-pongovému stolu. V sobotu nás z tělocvičny vystrnadila souběžně konaná akce v SVČ Klíč a tak se o přestávkách udála fotbalová utkání na dvorku za budovou. Oběd v blízké restauraci všem chutnal a v sobotu jsme se dostali i na chvilku na dětské hřiště, což ocenily zejména menší děti.
Uvidíme, jakým způsobem zúročí nabyté vědomosti malí šachisté na nadcházejícím Mistrovství Moravy a Slezska a ti, co se s námi do Koutů nechystají, tak si je budou muset vyzkoušet na nejbližším žebříčku nebo nejbližší Městské lize.

Na pěkné partie se těší Kája Pliska a Zdeněk Holeksa