Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Talent CUP - hodnocení

8. ročník Talent CUPU se naší šachové škole vydařil nejen po sportovní stránce, ale i pořadatelsky. Jsme rádi, že naše pořadatelské umění získává větší a větší ohlas a tak účastníků na našich turnajích přibývá! Členové BŠŠ dokázali navázat na sportovní úspěchy z předešlých turnajů a jistě potěšitelné i je, že řada z těch nejmladších začíná "cenit šachové zoubky" a je třeba s nimi počítat!

Jak hodnotí Talent CUP Pavel Benčo? Dočtete se v komentáři.

Komentáře

Ve dnech 12. - 14. 12. 2014 proběhl v Malenovicích již tradiční předvánoční turnaj – Talent Cup. Když jsem stál před 8 lety u zrodu této akce, nevěřil bych, že může dostát až takových rozměrů, jako je dnes. Celkem se na startu sešlo ve 3 kategoriích – do 9, 11 a 15 let 148 hráčů z 3 států, což je nový rekord turnaje! Zaplnili jsme v podstatě celý hotel Petr Bezruč včetně všech kongresových sálů a využívali veškerých aktivit, které hotel poskytuje. Dnes si dovolím tvrdit, že je to naše druhé malé TŠN. Hotel vytvořil pro hráče a doprovody skvělé zázemí, všichni hráči měli dostatek prostoru pro hru, stravování proběhlo hned ve vedlejší jídelně a nakonec dne byl rezervován bazén se slanou vodou, kde se všichni pořádně vyřádili J. Je vidět, že v tomto roce byl eminentní zájem o turnaj C, který byl započítán na FIDE, je to jistě pro nás otázka k zamyšlení, jak se k tomu postavit do budoucna.

Během turnaje bylo opět pro hráče připraveno několik překvapení, všichni hráči obdrželi šachového Ježíška v podobě dřevěné šachové figurky a také dalších sladkých odměn, byly vyhlašovány partie každého dne ve všech kategoriích, v sobotní podvečer byla uspořádána V.I.P. simultánka s mezinárodním mistrem Lukášem Černouškem a v neposlední řadě je již turnaj tak významný, že přijela dělat reportáž ČT a to rovnou do živého vysílání!

Během turnaje nebyl podán žádný protest, vše proběhlo v pohodové předvánoční atmosféře, hráči si odvezli mnoho dalších cen, ať již za prvních šest míst v jednotlivých kategoriích, tak i z tomboly, kde bylo losováno náhodně dalších 5 cen. Někteří odjeli dříve a ceny se tímto dostaly na další J.

Chtěl bych tímto poděkovat všem účastníkům za jejich přístup ke hře, rodičům, doprovodům a trenérům za jejich péči o děti a v neposlední řadě také celému organizačnímu týmu BŠŠ za skvěle organizovaný turnaj.