Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Turnaj dvojic - hodnocení trenéra

Před devíti dny slavila naše výprava nejmladších talentů v Seči (31. 5. - 1. 6.) velké sportovní úspěchy, když tři naše týmy se v konkurenci 49 družstev umístili do 6. místa celkového pořadí a dvojice Richard Stalmach a Adam Frank dokonce celý turnaj vyhrála!

 

Jak hodnotí turnaj trenér Zdeněk Holeksa?

 

Komentáře

O víkendu 31. 5. – 1. 6. se kromě Mistrovství České republiky družstev starších žáků hrál i turnaj dvojic. V tomto turnaji jsme měli zastoupení v pěti dvojicích. Favority turnaje byli Ríša Stalmach s Adamem Frankem. Za černé koně jsem považoval dvojice Lucian Vantuch s Míšou Gřesem a Natálka Szusciková s Pavlínkou Dudovou. Na zkušenou a pro důležité zkušenosti si jeli zahrát Matyáš Kaňák s Filipem Halamíčkem a Vláďa Blahut s Kubou Janotkou. Turnaj se odehrál přes víkend, devět kol s tempem bez bonusu. Roli favoritů splnili Ríša s Adamem, i když hlavně sobota jistě nebyla podle představ a až téměř bezchybná neděle přinesla turnajové vavříny. Téměř stoprocentní byl Lucian, který byť nehrál vždy nejlepší tahy, tak své soupeře přehrál bez problémů. Kromě jedné prohry, která přišla při ztrátě koncentrace. Míša bohužel Lucianovi nepomohl, tak jak mohl a k 2. místu chyběl jeden bod. Podobně na tom nakonec byly i holky. Pavlínka udělala 8 bodů s velkým přehledem a Natálka byť všechny své soupeře přehrála, tak díky nedostatku času nedokázala udělat ještě jeden kýžený bod, aby také dosáhly na 2. místo. Mladé dvojice dokázaly projít turnajem se ctí a v posledních kole byly na dohled prvním stolům. Prohry v posledním kole je odsunuly na pomezí druhé desítky.  

Turnaj určitě všem zúčastněným velmi pomůže v dalším rozvoji a už se těším na další turnaje s nimi, protože zápal a chuť nikomu z nich nechybí a to se určitě časem projeví. Za sebe můžu říct, že jsem spokojený s výsledky všech zúčastněných, byť chyběla troška k dalšímu medailovému úspěchu.

S pozdravem Zdeněk Holeksa