Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Turnaj dvojic - hodnocení trenéra

Před pár dny slavila naše výprava nejmladších talentů v Seči (30. - 31. 5.) velké sportovní úspěchy, když tři naše družstva se v konkurenci 44 družstev umístila do 10. místa celkového pořadí a dvojice Richard Stalmach a Michal Gřes dokonce celý turnaj vyhrála!

Jak hodnotí turnaj trenér Zdeněk Holeksa?

Komentáře

O uplynulém víkendu se odehrál v Seči u Chrudimi turnaj dvojic jako přidružený turnaj k Mistrovství republiky starších žáků. Beskydská šachová škola vyslala na tuto šachovou událost hned pět dvojic: Richard Stalmach hrál s Michalem Gřesem, Martin Odstrčil s Bartolomějem Buchtou, Matyáš Kaňák s Natálií Szuscikouvou, Vladislav Blahut s Filipem Halamíčkem a Lucka s Markem Fizerovi.

Ambice jsme měli hlavně u dvojice účastníků letošního mistrovství ČR do 10 let. Ríša s Michalem byli i první nasazení a svou roli zvládli uhájit. Ríša všechny smetl z toho, co jsem viděl, neměl žádný problém. Míša nabídl soupeřům se o první místo poprat některými nepřesnostmi. Nakonec udělal přesně tolik, kolik bylo potřeba.

Na smolném čtvrtém místě skončili Lucka s Markem. Skvěle útočili, ale v osmém kole je soupeři v přímém medailovém souboji zavedli do sfér šachové hry, kde ještě mají, co zlepšovat. Pro Lucku je pět a půl bodu měřítkem v souboji se stejně starými chlapci. Markových sedm bodů je výborných.

Desáté místo obsadili Maty a Naty. Matyáš odehrál slušný turnaj. Nechal si utéct jeden bodík, ale jinak bojoval a pracoval a uhrál pěkný výsledek. Bohužel mu nepomohla příliš Natálka, která se teď za šachovnicí hodně hledá. Tři prohry na čas jsou moc. Zvlášť, když z toho mohly být tři body.

Martin s Bertíkem urvali 14. místo. Kluci doplatili na nedostatek sil v posledních dvou sobotních kolech. Jinak by výsledek mohl být o něco lepší. Kluci makali a bojovali, nakonec každý uhrál pět bodů. Zkušeností nasbírali dost a příští rok je snad i uplatní.

Vláďa a Filip si jeli dobře zahrát a zkusit zabojovat o dobré umístění. Bohužel se jim to nepovedlo. Stejně jako Martinovi s Bártem jim došly v sobotu síly a dvě nuly na závěr soboty je odsoudil k boji o druhou desítku, který jim nevyšel v posledním kole, a zakončili turnaj na 26. místě.

V turnaji jsme obsadili první desítku třemi týmy, s čímž můžeme být spokojeni. Uvidíme, co za rok?