"V4-Liptov 2012" - hodnocení trenérů

BŠŠ reprezentovalo v Liptovském Mikuláši ve dnech 21. - 27. června 23 hráčů na mezinárodním dětském šachovém festivalu "V4-LIPTOV 2012". Naše výprava byla úspěšná a celkem jsme přivezli 6 medailí - 2x zlato, 3x stříbro a 1x bronz. Jak viděli průběh turnaje a výkony našich hráčů trenéři Pavel Benčo, Jan Macíček a Karel Pliska? Přečtěte si komentář.

V rámci turnaje V4 proběhl ve dnech 21. – 27. 6. Turnaj jednotlivců do 15 let a turnaj družstev. Pořadatelé také připravili pro účastníky 6 denního cyklu výlet do Tatralandie, který byl všemi dětmi vřele přivítán. Dováděli jsme pěkně na tobogánech na nafukovacích člunech a také vybíjená v bazénu se setkala s velkým ohlasem, obzvláště když jsem byl terčem já smiley.

Nyní však již k výkonu samotných hráčů.

V turnaji jednotlivců reprezentovala Beskydskou šachovou školu tato trojice: Martina Fusková, Dominik Kula a Radek Opěla. Dominik předváděl aktivní šachy a chtěl jistě zasáhnout do medailového umístění, což se mu nakonec povedlo, ziskem 6b./9 skončil na celkovém 3. místě a také připisuje pár ELO bodů. Martina hrála také se všemi hráči zepředu, v posledních kolech darovala soupeřům zbytečně cenné půlbodíky, ale i tak skončila na slušném 5. místě a obsadila 1. místo mezi holkami. Potvrdila tak v podstatě jak své nasazení, tak i výkon na úrovni jejího ELA. Radek jel na tento turnaj na zkušenou, ale nutno dodat, předváděl moc pěkné šachy a v několika partiích byl jen krůček k zisku bodů. Ač se tak nestalo, může být Radek se svým výkonem spokojený, jistě se mnoho naučil a prodá to na dalším turnaji.

V turnaji družstev byla BŠŠ reprezentována třemi slečnami a jedním bodyguardem J: Klára Zemková, Filip Kaňák, Natálie Kaňáková a Vendula Bohanesová. Klára se ukázala jako nejodvážnější a postavila se na 1. šachovnici, kde byli často její soupeři papírově o třídu lepší. Klára předváděla zajímavé partie, ihned první byla velmi povedená, pak to však bylo jako na houpačce a její výkony byly nevyrovnané. Věřím však, že tyto zkušenosti ji jistě dopomohou odbourat chyby a pak to bude jistě velmi zajímavé J. Filip se chopil úlohy jediného může na jedničku, hrál pevné šachy a když ho soupeři chtěli zlomit, tak prohráli. Výkon 5,5b./9 je výborný, což potvrzuje zisk 35 ELO bodů. Naty hrála také velmi dobře, v jedné prohrané partii měl být opačný výsledek, ale jak já říkám, na to se historie neptá. Uhrála si své a také připisuje malý plus na ELO. Vendy měla na  4. šachovnici rozmanité soupeře od velmi těžkých až po začínající šachisty, zisk 5,5b. však potvrzuje její výkonnost a přidává ke svému ELO téměř 10 bodů.

Celkově družstvo skončilo na 11. místě, když jsme dostali debakl v posledním kole od Rusů. V průběhu celého turnaje nás však nikdo jiný ani včetně největších favoritů neporazil více než 2,5:1,5, což ukázalo, že byl náš tým silný a věřím, že v příštím roce budeme ještě silnější wink.

Dobrý den,

skončil další turnaj „V4-Liptov 2012“ a tak bych chtěl několika větami zhodnotit vystoupení svěřenců BŠŠ, se kterými jsem během turnaje spolupracoval.

Dalibor Kudělásek předvedl velmi solidní výkon a z 6,0 body skončil v kategorii H11 těsně pod stupni vítězů.

Zuzka Gřesová v D11 zachránila svoji reputaci až skvělým nedělním finišem 3,0 body z 3 partií. Každý turnaj je jiný a tentokrát se k medaili a poháru o pomocné hodnocení nedostala.

Ondřej Nytra svůj bleskový turnaj zvládl velmi dobře, ale přesto se všichni těšíme, až začne alespoň několik vteřin přemýšlet. 5,0 bodů stačilo na 6. místo v H9 a nejlepší umístění z našich.

Kristýna Laurincová kategorie D9 – 2. místo - 5,0 bodů = standartní výkon. Velkým přínosem je, že začala ukládat partie = dobrá práce.

U Petra Gnojka bych se chtěl zastavit trochu déle, nejenže dokázal porazit silné hráče Kristýnu Markovou a Patrika Vyviala, ale hlavně udělal velmi slušný pokrok při vlastní práci v partii. 2. místo v kategorii H7 je zaslouženou odměnou.

Nenápadný Adam Frank skončil se 4,0 body na 4. místě v kategorii H7, ale hlavně odvedl obrovský kus poctivé práce, která se mu v budoucnu jistě zúročí.

Neskutečný byl profesionální přístup rodičů, kterými touto cestou chci rovněž poděkovat.

P.S.: Cestou do Liptova si s námi navigace zalaškovala a před Žilinou nás vedla po opačném břehu Váhu až do vesničky Nezbudská Lúčka k malému trajektu. Spíše plechovému voru s klikou, ale za to s rozhledničkou, na kterou kluci vylezli při plavbě pod hradem Strečno. Byli maximálně spokojeni a o zpestření cesty bylo rázem postaráno. Jeden z kluků poslal domů SMS s touto novinkou a po chvíli přišla nevěřícná odpověď: "Ale trajekt je loď ty Bimbo". Po večerním příjezdu jsme navíc zjistili, že kouzlem nechtěného jsme se vyhnuli koloně v Žilině. Vše se vlastně stalo nedopatřením, protože já v nové navigaci nenastavil "Vyhnout se trajektům", ale koho by to napadlo cheeky. A tak za 2,- Eura bez dokladu mám střípek do společného komentáře. Těšíme se na další ročník - jistě pojedeme stejnou trasou.