Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Zřejmě slušný soustředění . . . . . !

O víkendu vybojoval náš extraligový tým šest bodů, když z 16 partií naši hráči dokázali devět vyhrát a sedm remizovat, což je skvělá bilance. Kapitán družstva Pavel Benčo při hodnocení jistě najde řadu příčin tak úspěšného víkendu. Jednu bychom našli v soustředění širšího kádru extraligového týmu ve dnech 29. - 30. listopadu.

 

Celé soustředění vedl velmistr Igor Rausis a podle ohlasu účastníků bylo výborné!

Jak viděl soustředění náš kapitán Pavel Benčo?, to si můžete přečíst v komentáři.

Komentáře

Ve dnech 29. – 30. 11. proběhlo soustředění s extraligovými hráči a také s hráči rezervního B týmu, jejichž motivací je jistě zahrát si jednou v nejvyšší soutěži ČR. Trenérem tohoto soustředění byl velmistr Igor Rausis, který trénuje jak děti, tak i dospělé snad v celém světě. Pod jeho vedením dosahují jeho studenti výborných výsledků, mimo Evropu trénoval také v Alžíru, Bangladéši a dalších zemích. Jeho zkušenosti jsme chtěli využít také s našimi hráči, a jaké vlastně soustředění bylo?

Ve čtvrtek bylo soustředění zaměřeno na konkrétní dotazy hráčů v oblasti jejich zahájení partie a přípravě na soupeře v nastávajícím extraligovém víkendu. Na této úrovni se již hráč nemůže obejít bez propracovaného repertoáru zahájení a také příprava na soupeře může každému hráči dopomoci ušetřit čas v partii s konkrétním soupeřem.

V pátek byl připraven trénink, kde se všichni hráči pěkně zapotili frown. Igor jim zadával testy a poté je společně vyhodnocovali, rozvíjeli také své strategické myšlení. Zajímavostí bylo, že se komunikovalo hned ve 3 jazycích – češtině, ruštině a angličtině. Na Igora musím prozradit, že hovoří více jak 15 jazyky, ale s takovou „bengálštinou“ by asi měli někteří problémy wink.

Účastníci si soustředění velmi pochvalovali, no a jaký to mělo vliv na extraligový víkend? To se už můžete dočíst v extraligovém komentáři smiley.

Děkuji velmi Igorovi za výborný trénink a věřím, že v budoucnu budeme pořádat další.