Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Zdeněk Holeksa hodnotí 1.den - Přeboru Moravy mládeže 2012

Dobrý den z Koutů.

První den nám skončil. Po příjezdu do místa konání jsme se v klidu ubytovali a připravili na 1. kolo. Organizátoři vše zvládli na jedničku. Jen se čekalo na jeden autobus dětí, který dorazil až o půl hodiny později.

V prvním kole se nedařilo našim benjamínkům, kteří všichni prohráli až na Filipa Walka, který dokázal udržet remízu v prohrané koncovce. Starší v kategorii do 10 let odehráli partie dobře jen každý s jiným výsledkem. Radek získal dámu a vyhrál. Kristýnka remizovala s lepším soupeřem černými bez problémů a Honza prohrál po pěkném výkonu, kdy mu chyběla trpělivost v rozhodujících chvílích, Starší děti až na výjimky potvrdili převahu nad soupeři.

V druhém kole jste mohli sledovat větší množství našich dětí na online šachovnicích. Soupeři už byli těžší a partie delší. Jsem rád, že v nejmenší kategorii už skoro všichni získali bod. Marek určitě zabere a ve čtvrtek přidá první vítězství. Ríša v druhém kole hrál s Ondrou a partie nebyla moc „koukatelná“ z obou stran. Taky jim oběma pan Macíček vyčinil. Kromě Filipa zbytek vyhrál. Ve dvanáctkách přijeli všichni bojovně naladěni a taky to podle toho vypadá. Dvě prohry v druhém kole s favority rozhodně nebyly zadarmo. Zvláště Petr, který díky zajištěnému postupu na MČR do 10 let hraje s o 4 roky staršími chlapci, přinutil soupeře se zapotit, než prohrál. Ve 14 leté kategorii hrají dobře všichni až na Matěje. Ten se zasekl a 2 prohrál. Teď nezbývá než hrát aktivní šachy a věřit v obrat. V H16 se od prvního kola hrají pěkné šachy. Formu jako hrom předvádí Klárka. Míša zatím potvrzuje roli favorita. Filip si připsal první klopýtnutí a Martina po první těžké partii ve druhé jen remizovala.

Ubytování je pěkné v třílůžkových pokojích. Dneska ještě nebylo tolik času projít se po krásné okolní přírodě, tak děti využily herny stolního tenisu, kterou máme přímo na patře.

Držte dětem palce,  přejte jim radost ze hry a spousty bodů.

Zdeněk Holeksa