BŠŠ úspěšná v KP mládeže v rapid šachu

V seriálu "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu" byli naši členové "šachově cítit", vždyť v celkovém pořadí získali celkem 7 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile! Gratulujeme zlatým přeborníkům kraje - Natálii Kaňákové (D18), Zuzaně Gřesové (D12), Pavlíně Dudové (D10), Lucii Fizerové (D8), Jiřímu Kozlovi (D18), Tobiáši Krejčokovi (H10), Richardu Stalmachovi (H8), stříbrným - Tereze Beluské (D18), Natálii Szuscikové (D8), Martinu Vašínkovi (H8), bronzovým - Marku Mičovi (H10), Adamu Gebauerovi (H8). V komentáři hodnotí trenér Zdeněk Holeksa.

V sobotu 29. 3. jsme se vydali na závěrečný turnaj Krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Tento turnaj byl v nejvzdálenější destinaci celého seriálu. Do Dolního Benešova se vydalo 35 hráčů. Nejpočetnější byla tradičně kategorie do 10 let, kde bylo 20 našich dětí. I když procentuálně to bylo nejméně z 5 turnajů, tak chlapci posbírali všechny 4 medaile, o které se hrálo a i 4. místo patřilo nám. Děvčata bohužel poprvé nebrala první místo, ale zbylé 2 medaile byly naše. V kategorii do 12 let si na prvním stole podávala soupeře Zuzka Gřesová jako pěkně hladový vlk ovečky k obědu. Chlapci se snažili, ale nedokázali vybojovat ani jednu z medailí. V kategorii do 14 let bohužel Matěj jako již poněkolikáté letos nedokázal zakončit turnaj výhrou. V nepostupové kategorii do 18 let jsme měli hned 5 zástupců. Dívky stejně jako chlapci posbírali zlaté a stříbrné medaile.

Na konci turnaje proběhlo i vyhlášení celkových vítězů Krajského přeboru a 7 vítězů z 10 možných nás opravňuje ke spokojenosti s výsledky z letošního klání. Na počet postupů na podzimní mistrovství republiky v rapid šachu si ještě budeme muset počkat na potvrzení od předsedy komise mládeže, ale určitě se můžeme těšit na početné boje o medaile.

Oproti loňsku se turnaj trošku natáhl a příjezd domů byl se zpožděním oproti plánu, ale za ty medailové hody to stálo.

Na podzim se těšíme na mistrovství a na dalším Krajském přeboru s vámi při boji z šachovnicí společně s Kájou Pliskou a Standou Jasným.