Nejúspěšnější šachová škola v ČR

BŠŠ zahájila skvěle soutěže družstev!

Čtyři družstva - pět utkání - pět vítězství - patnáct bodů! Takto jednoduše se dá hodnotit výborný vstup našich týmů do mistrovských soutěží družstev. Jistě, tak snadné to nebylo a občas při nás stála i "štěstěna", ale naši hráči ji šli svými výkony výrazně naproti a tak si všichni hráči, kapitáni a realizační týmy zaslouží poděkování! V komentáři si můžete přečíst, jak viděl průběh utkání našeho "B" družstva kapitán Zdeněk Holeksa.         

Jako perličku z úspěšného víkendu zmíníme úspěšný návrat "macků" - J.+J.+J.Macíčkových, kteří se vrátili zpět do BŠŠ a jejich premiéra = tři vítězné partie!

Komentáře

V neděli 9. 10. začala sezóna 2011/12 2.ligy „F“. Náš B-tým má letos postupové ambice. Nicméně takových týmů je více než v minulých letech a my jsme v prvním kole zavítali k jednomu z nich, do Třince. Oba týmy počítali absence kvůli účasti svých silných hráčů na polích jak české, tak polské Extraligy a tak jsem očekával vyrovnané utkání. Náš tým odcestoval ve složení: Kočiščák Jiří, Pecha Tomáš, Macíček Jakub, Rabatin Jakub, Holeksa Zdeněk, Miturová Magdaléna, Vysoglad Petr a Pavelek Tomáš.

Soupeř měl menší elovou převahu, ale zápas neměl vyloženého favorita a tak jsem byl v očekávání, jak se zápas vyvine. Zpočátku se hrálo v celku pomalu a první partie se začaly vyjasňovat až po 2 a půl hodinách. První skončil Tomáš Pecha korektní remízou. Vzápětí jsem, ale já prohrál a stav utkání byl 0,5 – 1,5 v náš neprospěch. Naštěstí se začaly na některých šachovnicích otáčet pro nás nepříznivé pozice. Svou výhodu využil Kuba Rabatin a srovnal stav na 1,5 – 1,5. Zbylých pět partií směřovalo do časových tísní a  pořád mi nebylo jasné, jak zápas dopadne. Avšak cítil jsem velkou chuť po vítězství našeho týmu a to mě uklidňovalo. Po časovce byl stav 2,5 – 2,5, kdy Kuba Macíček zcela přehrál svou soupeřku, ale Jirka prohrál ve velmi zajímavé partii, kde asi nebyl daleko od výhry. Ve zbylých třech partiích to vypadalo na velmi těžký, ale reálný boj o dva partiové body a tudíž zápasové vítězství. Nakonec se tak i stalo, Tomáš Pavelek vyhrál nad svým soupeřem v divoké partii a Petr s Magdou udrželi své o něco horší pozice a připsali první tři body našeho týmu v začínající sezóně. 

Jsem rád, že jsme do sezóny vstoupili úspěšně a děkuji celému družstvu za odvedené výkonyyes!