MČR mládeže v rapid šachu - BŠŠ byla nejúspěšnější!

Na "MČR mládeže v rapid šachu 2012" v Klatovech se naše šachová škola stala nejúspěšnějším klubem v počtu a cennosti získaných medailí i v olympijském bodování, stačí se podívat na statistiku v přílohách. BŠŠ tak opět potvrdila příslušnost k předním šachovým klubům pracujících s mládeží!

Ohlédnutí za mistrovstvím od trenéra Jana Macíčka si můžete přečíst v odkaze "komentář".

Martino, Zuzano, Natálie - děkujeme!

Dobrý den,

minulý víkend skončilo další MČR, tentokrát v rapid šachu mládeže a v tabulkách výsledků se můžete dočíst, že BŠŠ reprezentovalo 11 hráčů.

V kategorii D10 Zuzana Gřesová zaznamenala velký pokrok v práci s časem a s přehledem splnila roli nasazené jedničky, vyhrála a na první šachovnici v průběhu celého turnaje nikoho nepustila. První místo je zasloužené! Pochválit musím Kristýnu Laurincovou. Po 7. kole byla na skvělém 3. místě, obě hlavní favoritky za sebou. Prohrami v obou posledních kolech propadla na 7. místo. V kategorii je však mladší a proto se budeme těšit na její vystoupení příští rok.

Vítězka D14 Matrina Fusková měla z pozice nasazené hráčky č.7 o poznání více práce. Nevyvarovala se zaváhání, ale proti domácí favoritce Jánské předvedla nejlepší výkon v turnaji a po zásluze ji patří mistrovský titul. Třetí místo v této kategorii doslova vyválčila Natálie Kaňáková - obdivuhodná bojovnice. Třetí do party Tereza Beluská měla trochu smůlu na los a skončila na 13. místě.

Mezi chlapci podobně jako Kristýna dopadl v H10 Dalibor Kudělásek, kterému nevyšel závěr turnaje a skončil na 15. místě. Hrou i umístěním příjemně překvapil Radek Halamíček, který se umístil na 20. místě. Turnaj se opravdu nevydařil naší jedničce Robertu Demkovi. Nasazený jako hráč č.4 skončil na 31. místě. Filip Haška také jistě není spokojen se svým výkonem (26. místo) , ale startovní pole bylo celkem dost vyrovnané a poměrně kvalitní.

V H12 výhrou v posledním kole s oddílovým kolegou vystoupal Matěj Kuchař na 11. místo – nejlepší z chlapců. Poražený Jan Chlebek skončil 20. místě.

Chování za šachovnicí všech bylo vzorné - pracovali a po zásluze byli odměněni. Domnívám se, že nikdo nejel na MČR jako na výlet.

Třemi medailemi jsme opět potvrdili výsadní pozici mezi republikovými středisky mládeže a to se zcela jistě počítá.

Budeme se těšit na další společnou akci BŠŠ podobného charakteru.