Otevřený klubový přebor - 11. kolo

V úterý 31. března bylo odehráno 11. kolo  "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky, Kubala K. - Koval K. 1-0, Miča M. - Lepík J. 0,5-0,5, Vantuch L. - Bebek I. 1-0, Adamec T. - Lavrišin J. 0-1, Křenek M. - Frank A. 0,5-0,5. Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Medailové pozice po 11. kole drží  Karel Kubala (1. místo), Jaroslav Lepík (2. místo) a Marek Miča (3. místo).

Vážení přátelé šachové hry.

Úterý 31. 3. bylo na pořadu již 11. kolo Přeboru klubu přátel šachu ve FM a 13ti kolový cyklus soutěže se tak již blíží do finále.

Absence některých hráčů způsobily to, že se opět pořadím zamíchalo, ale asi to souvisí i s blížícím se Turnajem šachových nadějí, kde řada z účastníků klubového přeboru je zapsaná na startovní listině. Odehrálo se tedy jen 5 partií a jedna byla předehraná. Vysoký herní standard opět potvrdil Marek Miča v partii proti druhému nasazenému a také spolulídru tabulky Jaroslavu Lepíkovi, když v průběhu střední hry získal kvalitního pěšce navíc a pozice byla zcela jistě vyhraná. V koncovce se však projevila ještě jistá nezkušenost, takže partie skončila remízou. Pravdou však je, že proti oběma vedoucím a nejvýše nasazeným hráčům soutěže uhrál v turnaji kvalitní výsledek 1 : 1. Zaváhání J.Lepíka umožnilo Karlu Kubalovi jít zase do vedení turnaje s půlbodovým náskokem, když bílými poměrně snadno zvítězil nad Karlem Kovalem. M.Miča zase i díky absenci S.Sysaly se dostal momentálně na samostatné 3. místo celkového pořadí.

Od 5. místa jsou nyní za sebou hned 3 hráči, kteří hrají v turnaji s nulovým nasazovacím koeficientem. Samostatné vedení této skupiny, díky vítězné předehrávce partie, má nyní Václav Vyvial (6,5 b.) a za ním s bodovým odstupem jsou Jan Lavrišin, který porazil bílými Tomáše Adamce a Karel Koval.

Do úplného výčtu výsledků schází partie Lucian Vantuch – Ivan Bebek 1 : 0 a Michal Křenek – Adam Frank ½. Zde stojí za zmínku velmi dobrá hra dalšího talenta A.Franka, který  svého soupeře zcela přehrál a dokonce měl velkou materiální převahu – ale i u něj se projevila nezkušenost z realizace získané výhody a nakonec byl rád, když partie skončila nerozhodným výsledkem.

Příští úterý je podle plánu dohrávkový termín a současně je třeba upozornit všechny hráče, že podle propozic se mohou dohrávat nebo předehrávat partie jen do hodiny zahájení 12. kola, které se uskuteční v úterý 14. 4. Největší potenciál zamíchat absolutním pořadím má M.Saforek, který pokud by přetavil své 3 možné dohrávky v celé body, tak by se dostal dokonce na 3. místo v tabulce, což může dosáhnout i S.Sysala při vítězství ve své jediné scházející partii. O cenami  odměněné místo hráčů bez bodové bonifikace by se zřejmě mohl alespoň 2 dohrávkami ještě dostat i A.Frank, ale toho času již příliš mnoho nezbývá…

Předposlední 12. kolo je na pořadu 14. 4. a aktuální tabulky a další informace jsou k dispozici na www.chessfm.cz.