Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 12. kolo

12. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO bylo sehráno v úterý 14. dubna. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Kubala K. - Vyvial V. 1-0, Koval K. - Sysala S.  0-1, Lepík J. - Křenek M. 1-0, Bebek I. - Adamec T. 0-1,  Kaňák V. - Frank A. 0-1. Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Medailové pozice po 12. kole drží  Karel Kubala (1. místo), Jaroslav Lepík (2. místo) a Stanislav Sysala (3. místo).

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 14. 4. bylo na pořadu již předposlední, 12. kolo Přeboru klubu přátel šachu ve FM, které je již 9. cyklem této soutěže a příští úterý tak napíše svoji poslední kapitolu.

Turnaj pokračoval v tradičním bojovém duchu, když všechny z 5 odehraných partií + partií dvou dohrávek skončily vítězstvím jednoho z hráčů. Přebor tak potvrzuje svoji bojovou atmosféru, když zatím jen 13 partií z celkového počtu 77 skončilo nerozhodně, přičemž ani jednou se nejednalo o „velmistrovské“ remízy…

Poměrně malý počet účastníků jarního cyklu přivedl tentokrát proti sobě na prvních šachovnicích výkonnostně dost rozdílné soupeře a favorité v partiích nezaváhali, když Karel Kubala černými přehrál Václava Vyviala a Jaroslav Lepík bílými Michala Křenka. Turnajový výkon V.Vyviala je však nutné vyzvednout, protože na startovní listině figuruje jako 14. a již nyní je jasné, že zaujme medailovou pozici mezi hráči bez nasazovacího koeficientu a ani partie s lídrem soutěže nebyla až tak jednoznačnou záležitostí!

Dosavadní skvělou formu potvrdil i černými Stanislav Sysala v partii s Karlem Kovalem a tím také stvrdil trojici hráčů, kteří se umístí na medailových pozicích absolutního pořadí, protože on nyní na 3. pozici má 1,5 bodový náskok před 4. Markem Mičou. Marek bohužel v tomto termínu reprezentoval svoji školu na mistrovství ČR základních škol a tato absence ho již definitivně vyřadila z řad uchazečů o medaile, protože další dohrávky partií již nejsou přípustné.

Rostoucí výkonnost a dobrou formu potvrdil v další partii i Tomáš Adamec, který černými zvítězil nad Ivanem Bebkem. Vítězství Adama Franka nad Vladimírem Kaňákem bylo očekávaným výsledkem, protože zde je však nutné zmínit, že Adam docílil svůj čtvrtý bod z teprve 6. odehrané partie a je jasné, že se jedná o velmi nadějného talenta BŠŠ. Pokud by odehral dosud možných 12. partií, tak nepochybuji o tom, že by ta bodová sbírka byla nejméně o 2 až 3 body vyšší. Bohužel ale ti naši talenti mají své kalendáře reprezentačních akcí tak nabité, že podobný turnaj musí opravdu brát jen jako tréninkový doplněk, i když je zřejmé, že i tak si připíše pěkných pár ELO bodů ke svému osobnímu koeficientu…

V dohrávkách byly odehrány 2 partie: Křenek – Sysala 0:1 a Vyvial – Saforek 1:0, kde opět V.Vyvial potvrdil to, že výkonnostně patří na mnohem vyšší příčky, nežli byl nasazen v lednu do tohoto turnaje.

Poslední 13. kolo je na pořadu 21. 4. a aktuální tabulky a další informace jsou k dispozici na www.chessfm.cz.