Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 5. kolo

V úterý 10. února bylo sehráno 5. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO.  Zaznamenali jsme tyto výsledky, Kubala K. - Miča M. 1-0, Sysala S. - Křenek M. 1-0, Lavrišin J. - Vantuch L. 0-1, Kaňák V. - Bebek I. 1-0.  Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Po 5. kole jsou ve vedení - 1. Jaroslav Lepík, 2. Karel Kubala, 3. Marek Miča a Stanislav Sysala.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 10. 2. 2015 byly na pořadu partie 5. kola přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. Předchozí turnajové aktivity i řada nemocí způsobila poměrně velké absence, když na start se dostavilo 9 ze zapojených 16 hráčů. Přestože los svedl k sobě hráče s blízkými nasazovacími koeficienty, tak se dá říci, že se žádné překvapení nekonalo. První nasazený Karel Kubala si poradil s naším talentem Markem Mičou bílými figurami. Podobně dominovaly bílé figury v partiích Stanislav Sysala – Michal Křenek a Vladimír Kaňák – Ivan Bebek. Jediné vítězství černými dosáhnul další z našich talentů Lucian Vantuch v partii proti Janu Lavrišinovi.

Možnosti dohrávek scházejících partií se tak zvýšily a jistě řada hráčů toho i využije. Scházející partie je možné odehrát kdykoli i mimo hrací termíny a připouštějí se dohrávky s hráči plus-mínus 2 místa podle nasazení v soutěži, případně s bodově blízkými v aktuální postupové tabulce.

6.kolo je na pořadu opět příští úterý. Do turnaje je samozřejmě stále možné přistoupit. Další informace na www.chessfm.cz.

Karel Kubala