Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

"Otevřený klubový přebor" se zápočtem na FIDE ELO měl v úterý 3. 2. plánované volno a hráči tak mohli využít příležitosti k dohrávkám a předehrávkám. Zaznamenali jsme tyto výsledky, Kaňák V. - Bebek I. 0-1, Křenek M. - Miča M. 0-1, Frank A. - Sysala S. 1-0. Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

                Po 4. kole jsou ve vedení - 1. Jaroslav Lepík, 2. Marek Miča, 3. Karel Kubala a Zuzana Gřesová.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 3. 2. 2015 byly na pořadu (po 4. kole minulého týdne) dohrávky přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. Celkem scházelo k úplnému dohrání 9 partií, ale někteří měli po 2 scházejících partitiích, takže odehrané 3 partie jsou dobrým doplněním tabulky. Po výsledcích Kaňák V. – Bebek I. (0 – 1), Křenek M. – Miča M. (0 – 1) a Frank A. – Sysala S. (1 – 0) doznala postupová tabulka jen jednu významnou změnu, o kterou se svým vítězstvím v partii postaral Marek Miča, což ho aktuálně vyneslo na samostatné 2. místo v tabulce.

Převážná většina účastníků ví, že scházející partie je možné odehrát kdykoli i mimo hrací termíny a připouštějí se dohrávky s hráči plus-mínus 2 místa podle nasazení v soutěži, případně s bodově blízkými v aktuální postupové tabulce. Jelikož v souladu s propozicemi již jsou i stanoveny ceny jak pro absolutní pořadí v soutěži, tak i pro skupinu hráčů bez nasazovacího koeficientu, tak je v zájmu každého hráče si případné scházející partie dohrát, protože to je jediná cesta, jak být úspěšný i v boji o ceny…

Soutěž se již dostala do své 1. třetiny s celkem odehranými 26 partiemi. Po odečtu partií hráčů jiných oddílů si hráči pořádajícího BŠŠ zatím zahráli 43 dobrých tréninkových partií a zcela jistě se to projeví i na jejich dalším růstu šachové výkonnosti. Přijďte si zahrát i vy, co zatím váháte…!

5. kolo je na pořadu opět příští úterý. Do turnaje je samozřejmě stále možné přistoupit. Další informace na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala