Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 7. kolo

V úterý 24. února bylo sehráno 8. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky, Saforek M. - Kubala K. 0-1, Lepík J. - Miča M. 0,5-0,5, Vantuch L. - Koval K. 0-1, Vyvial V. - Lavrišin J. 1-0, Adamec T. - Bebek I. 1-0 .  Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Po 7. kole jsou ve vedení - 1. Karel Kubala, 2. Jaroslav Lepík, 3. Stanislav Sysala.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 24. 2. 2015 byly na pořadu partie 7. kola přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. A v pěti odehraných partiích nebyla nouze o překvapivé výsledky. Náš velice mladý talent Marek Miča v partii proti Jaroslavu Lepíkovi uhrál černými figurami velice cennou remízu. Ještě překvapivější bylo vítězství nejstaršího účastníka turnaje Karla Kovala rovněž černými figurami proti nejmladšímu Lucianu Vantuchovi, který si zatím vedl znamenitě i proti mnohem silnějším soupeřům. Pro K.Kovala to navíc znamená, že po zaváhání J.Lavrišina se probojoval na vedoucí pozici v celkovém pořadí ze skupiny hráčů s nulovým nasazovacím koeficientem. No a do třetice pěkného vítězství dosáhl 14. nasazený Václav Vyvial proti 9. Janu Lavrišinovi.

Ze zbývajících partií Karel Kubala černými přesvědčivě přehrál Michala Saforka a po další půlbodové ztrátě J.Lepíka si tak upevnil vedení v turnaji s již jednobodovým náskokem. Rostoucí výkonnost potvrdil i Tomáš Adamec, který přehrál bílými figurami Ivana Bebka. K úplnosti výsledků je třeba zmínit i dohrávku 1 partie, kde V.Vyvial bílými podlehnul I.Bebkovi. Aktivita hráčů a význam možných dohrávek opravdu dodává přeboru na úrovni a z dosud odehraných 43 partií každá šestá partie (zatím 7) byla odehrána formou dohrávky nebo i předehrávky partie.

8. kolo je na pořadu opět příští úterý. Další informace na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala