Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 9. kolo

V úterý 17. března bylo sehráno 9. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky, Miča M. - Kubala K. 1-0, Lepík J. - Vantuch L. 1-0, Sysala S. - Lavrišin J. 1-0, Vyvial V. - Frank A. 1-0, Koval K. - Adamec T. 1-0, Křenek M. - Bebek I. 0-1.  Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Po 9. kole máme následující pořadí - 1. místo Jaroslav Lepík, 2. - 3. místo Karel Kubala a Stanislav Sysala.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

O víkendu úspěšně skončil přebor ČR jednotlivců mládeže a juniorů, kde Beskydská šachová škola posbírala 3 zlaté a 3 bronzové medaile a k tomu ještě řadu dalších hodnotných umístění. Úterý 17. 3. již ale bylo na pořadu 9. kolo Přeboru klubu přátel šachu ve FM a tři z našich talentů se hned naplno do turnaje zapojili.

Trénink na MČR nejvíce prospěl Markovi Mičovi, který se postaral o největší překvapení a výhrou nad Karlem Kubalou jej sesadil z vedoucí pozice v turnaji a dotáhnul se na samostatné 4. místo s odstupem jednoho bodu na medailové pozice a 1,5 bodu na vedoucího turnaje. Vítězství v partii nijak nesnižuje hrubá chyba K.Kubaly, když v časové tísni si „vlezl“ do vidličky a ztratil nevynuceně celou věž, protože po celou partii měl Marek pohodlnější pozici a odehrál velmi hodnotnou partii. Zaváhání K.Kubaly využil Jaroslav Lepík, který porazil bílými dalšího reprezentanta Luciana Vantucha a dostal se tak na samostatné 1.místo soutěže. Úspěšnost bílých figur v tomto kole potvrdil i Stanislav Sysala v partii proti Janu Lavrišinovi. Tímto vítězstvím se také propracoval na dělené 2. místo s K.Kubalou – jen s půlbodovým odstupem na J.Lepíka.

Skvělou formu v jarní části soutěže potvrzuje náš nestor Karel Koval, který rovněž bílými figurami zvítězil nad Tomášem Adamcem a spolu s Václavem Vyvialem (ten porazil Adama Franka) jsou v čele skupiny hráčů bez nasazovacích koeficientů. Do kompletu výsledků je nutné uvést duel Michala Křenka proti Ivanu Bebkovi, což byla jediná partie, v níž slavil vítězství vůdce černých figur.

Prvních 7 hráčů průběžného pořadí má odehráno všech 9 partií, takže současné pořadí na medailových pozicích má poměrně dobrou vypovídací hodnotu. Vítěznými dohrávkami 2 scházejících partií by se L.Vantuch a M.Saforek mohli dotáhnout na aktuálně 4. M.Miču. Totéž by se dalo říci i o Zuzce Gřesové, té ale schází těch partií k dohrávání poněkud více…

Další úterý 24. 3. je již na pořadu řádné 10. kolo, přičemž aktuální tabulky a další informace jsou na www.chessfm.cz.