Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

"Otevřený klubový přebor" se zápočtem na FIDE ELO měl v úterý 10. 3. plánované volno a hráči tak mohli využít příležitosti k dohrávkám a předehrávkám. A jak odehrané partie zamíchaly pořadím?! Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly.

Po 8. kole na medailových postech najdeme - 1. Karel Kubala, 2. Jaroslav Lepík, 3. Stanislav Sysala.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

 

V tyto dny asi všichni sledují boje a výsledky přeboru ČR jednotlivců mládeže a juniorů, kde Beskydská šachová škola má velmi početné zastoupení a z dlouhodobého klubového přeboru tam startují hned 4 hráči – Marek Miča, Lucian Vantuch, Zuzana Gřesová a Adam Frank. Proto i úterý 10. 3. bylo již v rozpisu na začátku soutěže ustanoveno jako dohrávkový den, kterého takto mohli využít jen ti ostatní hráči.

V tento den se uskutečnily 2 dohrávky: Sysala – Lepík 0,5 : 0,5 a Adamec – Vyvial 0 : 1 a již minulý týden také partie Kubala – Saforek 1 : 0. Remízu docílenou Stanislavem Sysalou s Jaroslavem Lepíkem již asi nelze označovat překvapením, protože je zřejmé, že když v duelech s K.Kubalou a také s druhým nasazeným J.Lepíkem docílil bilance v obou případeh 1 : 1, tak se již nejedná o náhodu, ale skutečně tím prokazuje svoji výrazně lepší šachovou výkonnost, nežli by odpovídalo jeho aktuálnímu ELO.

Dohrávkami si také tito vedoucí hráči naplnili odehrání plného počtu osmi kol a seřadili se s půlbodovými odstupy v pořadí K.Kubala, J.Lepík a S.Sysala. Zdánlivě tedy jasné pořadí na medailových pozicích, kdyby nebylo aktuálního MČR mládeže a absencí v partiích mládežníků, které jsou z velké míry zapříčiněny jejich starty ve velkém počtu jiných mládežnických soutěží. Lucian Vantuch má aktuálně v tabulce 4 body, ale k tomu 2 absence, které kdyby proměnil v plný bodový zisk, tak se okamžitě dotahuje na 3. pozici v tabulce. Ještě větší potenciál na umístění má Zuzana Gřesová, která má sice nyní jen 3 body, ale scházejících 5 partií, když její vysoké absence byly zapříčiněny i nemocí. A do třetice to je Adam Frank, který má z uvedené trojice nejméně – jen 2 body – ale možnost dohrávky 6 partií. Je samozřejmě otázkou, zda budou mít dostatek sil a časových možností tento skluz dohnat – většinu těch scházejících partií však mohou odehrát i mezi sebou, takže ještě uvidíme, zda skutečně zamíchají konečným pořadím?

Další úterý 17. 3. je tedy na pořadu řádné 9. kolo, přičemž aktuální tabulky a další informace jsou na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala