Otevřený klubový přebor - výsledky 1. kola

Na 1. kolo již 9. cyklu DKP přišlo v úterý 6. 1. celkem 13 hráčů a jelikož turnaj je opět přihlášen k zápočtu na FIDE, tak věříme, že jako u předchozích turnajů se ještě do soutěže zapojí další hráči. Přečtěte si komentář Karla Kubaly k 1. kolu.

Výsledky 1. kola opět naznačují, že o překvapivé výsledky nebude nouze, Kubala K. - Vantuch L. 1-0, Sysala S. - Gřesová Z. 1-0, Miča M. - Lavrišin J. 0,5-0,5, Frank A. - Bebek I. 1-0, Vyvial V. - Adamec T. 0,5-0,5, Koval K. - Kaňák V. 1-0

Máte chuť si také zahrát? Přijďte a hrajete!

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 6. 1. 2015 nám započal již 9. cyklus přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku a podle tradice se k 1. kolu sešlo obvyklých 13 hráčů. Vzhledem k otevřenosti soutěže, do které je možné vstoupit prakticky kdykoli, je nyní pravý čas se do turnaje ještě zapojit, což podle historických zkušeností vždy ještě 4 až 6 hráčů udělalo  – ale mohou tak samozřejmě učinit i další zájemci o kvalitní trénink.

Turnaj je určen všem příznivcům šachové hry, kteří si chtějí kvalitně zatrénovat, případně uhrát své nové FIDE ELO (v podzimní části se to povedlo hned 2 hráčům) nebo své stávající zlepšit, nebo se ucházet o jednu z finančních cen, anebo prostě mít na podzimní večery vhodné vyplnění volného času.

Organizace soutěže je přizpůsobená jak pracujícím, tak i studentům, či jinak zaneprázdněným osobám, takže začátek kol v 17,30 hodin s maximální délkou partií do 20,30 hodin může vyhovovat snad každému. Pro zajištění kvality odehraných partií účastníků jsou podle ELO hráči horní poloviny startovní listiny pro losování zvýhodnění přídavným nasazovacím koeficientem a navíc forma soutěže umožňuje nalosování dvou hráčů během turnaje proti sobě 2x (vždy s opačnými barvami figur), což zvyšuje jejich koeficient turnaje.

V 1. kole se tedy odehrálo 6 partií, když roli favorita nepotvrdila jen Zuzana Gřesová v partii proti Stanislavu Sysalovi, kterého jsem v komentáři označil po skončení podzimní části soutěže za jednu ze „štik“ soutěže. Přestože více jak 30 let nehrál a v tuto chvíli ani nemá národní ELO, tak po podzimní části soutěže si již vysloužil zařazení na FIDE ELO listinu a přestože byl papírově o 190 ELO bodů slabší, porazil naší mládežnickou reprezentantku ve 3,5 hodinové partii.  Současně tak potvrzuje, že jeho podzimní úspěšný start nebyl náhodný. Netradičně skončily hned 2 úvodní partie remízou, netradičně proto, že v podzimní části z 97 odehraných partií takovým výsledkem skončilo jen 10 partií. Obě partie však skončily tímto výsledkem až po tuhém boji.

Dovolujeme si tedy opakovaně pozvat další zájemce k účasti na turnaji, který je zcela nenáročný jak časově, tak ekonomicky a hlavně je pořádán pro přátele šachu – tedy i pro vás, kdo jste text dočetli až zde - 2. kolo je na pořadu již příští úterý. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů, když dosud pokaždé byli do soutěže zapojeni šachisté 4 až 6 různých oddílů.