Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 1.kola

Na 1. kolo již 7. cyklu DKP přišlo v úterý 7. ledna celkem 14 hráčů a jelikož turnaj je opět přihášen k zápočtu na FIDE, tak věříme, že jako u předchozích turnajů se ještě do soutěže zapojí další hráči. Výsledky 1. kola opět naznačují, že soutěž bude velmi bojovná, vždyť všech šest partií skončilo rezultativním výsledkem a favorité neměli na "růžích ustláno". Přečtěte si komentář Karla Kubaly.

Lepík J. - Štěpán P. 0-1, Kuchař M. - Kubala K. 1-0, Kotouček J. - Saforek M. 0,5 - 0,5, Lavrišin J. - Koval K. 1-0, Ficko M. - Kaňák V. 1-0, Boháč M. - Bebek I. 1-0, Adamec T. - Chochula M. 0-1

                                      Máte chuť si také zahrát? Přijďte a hrajete!

Komentáře

Vážení přátele šachu!

Tak nám započal již 7. cyklus přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku – a jako tradičně velmi bojovně, když ze 7 partií jen jedna a nejdéle hraná skončila remízou. Již v 1. kole se na startu sešlo 14 hráčů, což je mírný nadprůměr proti předchozím cyklům, takže věříme, že se ještě pár hráčů do soutěže jako vždy zapojí.

O výhodách časové a ekonomické minimální náročnosti soutěže se již nebudu zmiňovat, protože to již je známo. V 1. kole se do turnaje zapojili 2 hráči jako nováčci (i když Martin Chochula  již v zahajovacím cyklu startoval), ale zajímavější je, že ze zbylých 12 účastníků se 9 může pochlubit vyšším FIDE ELO oproti předchozímu cyklu a 2 hráčům jsme opět „pomohli“ se dostat na FRL (nebo-li FIDE ELO listinu) – prostě kdo hraje, tak trénuje – a většina z trénujících se zlepšuje...

Jak z propozic vyplývá, tak soutěž je zcela otevřená komukoli (i neregistrovaným šachistům), je možno odehrát libovolný počet z maximálně možných 11 kol. Pro časově zaneprázdněné je pamatováno i na možné dohrávky (či předehrávky) partií. Nasazovací koeficienty pro horní polovinu hráčů, jakož i dvoukolové nasazování – to vše zvyšuje úroveň turnaje jednotlivým hráčům.

Takže se těšíme i na účast těch, kdo ještě zatím váhali, nebo neměli čas se dostavit k 1. kolu a 2. kolo je na pořadu již příští úterý.

Karel Kubala