Otevřený klubový přebor - výsledky 2. kola

V úterý 13. 1. bylo odehráno 2. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Celkem je zapojeno 15 hráčů. Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly k odehranému kolu.

Výsledky 2. kola, Sysala S. - Kubala K. 0-1, Gřesová Z. - Miča M. 1-0, Vantuch L. - Saforek M. 0-1, Adamec T. - Koval K. 0,5-0,5, Kaňák V. - Vyvial V. 0-1, Lavrišin - Lepík J. 0-1

Máte chuť si také zahrát? Přijďte a hrajete!

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 13. 1. 2015 se uskutečnilo již 2. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku a podobně jako v podzimní části se počet zapojených hráčů zvedl na 14. Vzhledem k otevřenosti soutěže, do které je možné vstoupit prakticky kdykoli, je stále ještě čas se do turnaje ještě zapojit, což podle historických zkušeností vždy ještě několik hráčů udělalo.

Ve 2. kole se odehrálo dalších 6 partií, když by se dalo označit kolem černých figur, protože hráči těmito barvami tentokráte docílili 4,5 bodů. Zatímco partie Lavrišin – Lepík a Vantuch – Saforek byly velice rychlou a vítěznou záležitostí hráčů s černými figurami, protipólem byly maratónské partie Gřesová – Miča (1-0) a Sysala – Kubala (0-1), které se hrály 3,5 hodiny. Vítěz podzimního přeboru Karel Kubala byl s černými figurami velice blízko k porážce v partii proti Stanislavu Sysalovi (mimochodem v podzimní části soutěže byl nejlepším hráčem ze skupiny hráčů bez nasazovacích koeficientů). Překvapení se nakonec nekonalo a vůdce černých figur po dlouhém a urputném získal celý bod. To také způsobilo, že již po druhém kole K.Kubala má opticky jednobodový náskok v soutěži– ale opticky proto, že do soutěže teprve nyní nastoupil Jaroslav Lepík, kterému tak jedna partie chybí a tudíž to skóre na vedení v soutěži ještě může dorovnat. S jednobodovou ztrátou, se tak za vedoucím hráčem vytvořila čtyřčlenná skupina pronásledovatelů a opět se dá očekávat tvrdý boj o každý bodík počas celé soutěže..

Dovolujeme si tedy opakovaně pozvat další zájemce k účasti na turnaji, který je zcela nenáročný jak časově, tak ekonomicky a hlavně je pořádán pro přátele šachu – tedy i pro vás, kdo jste text dočetli až zde - 3. kolo je na pořadu již příští úterý. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů, když dosud pokaždé byli do soutěže zapojeni šachisté 4 až 6 různých oddílů. Další informace na www.chessfm.cz.